داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108226
 
دلار در مدار کاهشی
 
نرخ فروش دلار امریکا در محدوده قیمتی 13 هزار و ششصد تا 13 هزار و نهصد تومان و هر یورو از 15 هزارو ششصد تومان تا 16 هزار تومان درج شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
نرخ فروش دلار امریکا در محدوده قیمتی 13 هزار و ششصد تا 13 هزار و نهصد تومان و هر یورو از 15 هزارو ششصد تومان تا 16 هزار تومان درج شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پس از یک هفته پرفراز و نشیب نرخ ارز در بازار آزاد و حتی رسیدن به قیمت 10 هزار تومان، از اواخر هفته تقریبا روند افزایشی به خود گرفت وتا 15 هزار تومان نیز صعود کرد. اما از اوایل صبح امروز دوباره این نرخ در مدار کاهشی قرار گرفته است. به طوری که نرخ هر دلار آمریکا در میان دلالان بین 13هزار و چهارصد تا 13 هزارو نهصد تومان خریدوفروش می‌شود.

نکته جالب آنکه تعداد دلالان در بازار نسبت به اواخر روز گذشته کاهش داشت که به نظر دلیل آن حضور نیروهای انتظامی در بازار است. به طوری که سردار اشتری فرمانده ناجا اخیرا اظهار داشته بود: از ماه‌های گذشته با درخواست دستگاه قضا در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کردیم و نتایج خوبی به دست آمد. بخشی از افرادی که در اختلال بازار ارز دخالت داشتند، توسط ناجا شناسایی و دستگیر و تحویل دستگاه قضا شده‌اند.

از سوی دیگر برخی کارشناسان، اخبار مربوط به دخالت بانک مرکزی در بازار، تصویب لوایح FATF و نیز ایجاد کانال ارتباط مالی ایران با اروپا و قرار دادگاه لاهه را موجب ایجاد حالت تردید و بلاتکلیفی در بسیاری از دلالان و دارندگان ارز خانگی عنوان می‌کنند.

همچنین نرخ انواع ارز در تابلوی صرافی‌ها، نرخ‌های مختلفی را در برمی‌گیرد به طوری که نرخ فروش دلار امریکا در محدوده قیمتی 13 هزار و ششصد تا 13 هزار و نهصد تومان و هر یورو از 15 هزار و ششصد تومان تا 16 هزار تومان درج شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵