کد مطلب: 96417
 
روسیه و افزایش پیش‌بینی قیمت نفت
 
وزارت اقتصاد روسیه پیش‌بینی خود از قیمت گرید اورال برای سال ۲۰۱۸ را در پی تمدید توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک افزایش خواهد داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
وزارت اقتصاد روسیه پیش‌بینی خود از قیمت گرید اورال برای سال ۲۰۱۸ را در پی تمدید توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک افزایش خواهد داد.

به گزارش ایسنا، ماکسیم اورشکین، وزیر اقتصاد روسیه اظهار کرد که سطح قیمت جدیدی که این وزارتخانه سرگرم کار روی آن است، بالای ۵۰ دلار در هر بشکه خواهد بود. پیش از این قیمت پیش‌بینی شده ۴۳.۸۰ دلار بود. اورشکین اخیرا هشدار داد که توافق کاهش تولید برای اقتصاد روسیه مضر بوده زیرا مانع سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت‌های نفتی شده است.

اوپک و شرکایش که سال گذشته توافق کردند تولید نفتشان را مجموعا ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند، هفته گذشته موافقت کردند مدت اجرای این توافق را به منظور دستیابی کامل به یک بازار متعادل، تا پایان سال میلادی آینده تمدید کردند و مقرر شد این توافق در ژوئن سال ۲۰۱۸ بازبینی شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این تصمیم با وجود نگرانی‌هایی دقایق آخر که نسبت به عدم تمایل روسیه برای تمدید ۹ ماهه کاهش تولید وجود داشت، پیش‌بینی شده بود و قیمت‌ها تغییر قابل توجهی پیدا نکردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵