داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105571
 
افزایش ذخایر طلای روسیه
 
ذخایر طلای روسیه به ۲۰۰۰ تن رسیده است که از دوره استالین تاکنون بی‌سابقه بوده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷

ذخایر طلای روسیه به ۲۰۰۰ تن رسیده است که از دوره استالین تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از راشا تودی، ذخایر طلای ارزی روسیه در حال نزدیک شدن به قله خود در سال ۱۹۴۱ است که به گفته تحلیلگران، در راستای تلاش این کشور برای استقلال مالی و فرار از هژمونی دلار ارزیابی می‌شود. آنتون ماخنوفسکی- مدیرعامل موسسه " آی سی بی اف" - گفت: برخی از کشورهای جهان در تلاشند تا حد ممکن از وابستگی خود به دلار بکاهند و به این منظور اقداماتی در زمینه‌های تجارت خارجی و ذخایر ارزی خود انجام داده‌اند.

رکورد ذخایر طلای تاریخ روسیه مربوط به سال ۱۹۴۱ میلادی است که ۲۸۰۰ تن طلا در این کشور نگهداری می‌شد. در یک دهه گذشته روسیه مجددا به سمت افزایش ذخایر طلای خود حرکت کرده است و در عوض دارایی‌های دلاری خود را به نحو آشکاری کاهش داده است، به گونه‌ای که اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا که در اختیار روسیه است از ۹۶ میلیارد دلار در ماه مارس به ۱۴.۹ میلیارد دلار در ماه می کاهش یافته است. بانک مرکزی روسیه در حال حاضر ۴۶۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی در اختیار دارد و در نظر دارد این میزان را به ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

ولادمیر روژانکوفسکی- تحلیل گر موسسه مالی مسکو هشدار داده است که وابستگی شدید بانک مرکزی روسیه به طلا یک اشتباه دیگر است. وی گفت که باید احتمال پایین آمدن ارزش طلا در زمان رفتارهای هیجانی را در نظر گرفت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵