کد مطلب: 83817
 
مصرف یزدیها در فرآورده های نفتی
 
سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش 88 میلیون لیتری مصرف فراورده‌های نفتی در این استان طی سال گذشته خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش 88 میلیون لیتری مصرف فراورده‌های نفتی در این استان طی سال گذشته خبر داد.


«عبدالرضا انتظاری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که فرآورده‌های نفتی استان یزد در سال گذشته 88 میلیون لیتر کاهش مصرف داشته است، گفت: میزان مصرف فرآورده‌های نفتی استان یزد در سال 95 نزدیک به یک میلیارد و 610 میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن یعنی سال 1394، در مجموع با کاهش5.2 درصدی روبرو شده است .

وی افزود: خوشبختانه مصرف سال گذشته فرآورده‌های نفتی در استان به غیر از فراورده‌های بنزین و گاز CNG که از افزایش پنج درصدی برخوردار بوده، در سایر فرآورده‌ها با کاهش همراه بوده است.

انتظاری در ادامه تصریح کرد: مصرف بنزین استان در سال گذشته بیش از 507 میلیون و 503 هزار لیتر بوده که در مقایسه با مصرف سال قبل، رشد پنج درصدی داشته است .

وی با اشاره به این که مصرف نفت سفید استان در این بازه زمانی 31 میلیون و 221 هزار لیتر بوده است، تصریح کرد: گازرسانی به شهرها و روستاهای استان باعث کاهش 19درصدی مصرف این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن شده است .

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد اظهار کرد: مصرف نفت کوره در سال گذشته 59 میلیون و 600 هزار لیتر بوده که نسبت به مصرف بیش از 99 میلیون لیتر در سال 94، کاهش 40 درصدی را در استان نشان می‌دهد.

وی این روند کاهشی را نیز ناشی از ادامه گازرسانی به واحدهای صنعتی و کوره‌های آجرپزی خواند.

این مقام مسئول میزان مصرف پارسال نفت‌گاز استان را بیش از 960 میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح ملی پیمایش و گسترش استفاده صنایع و نیروگاه‌ها از گاز طبیعی، شاهد کاهش مصرف نزدیک 60میلیون لیتر نسبت به مشابه سال قبل هستیم .

انتظاری در پایان نیز گفت: در سال 1395بیش از 106میلیون مترمکعب گاز CNG در استان مصرف شده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن، پنج درصد افزایش داشته که حاکی از علاقه هموطنان به این سوخت پاک است، ضمن این که به همین میزان در مصرف بنزین نیز صرفه‌جویی شده است .

گفتنی است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد با 6 ناحیه در شهرستانهای یزد، ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، مهریز و یک دفتر نمایندگی در میبد، تامین‌کننده سوخت استان یزد هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵