کد مطلب: 106273
 
افت قیمت نفت در سومین هفته متوالی
 
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۰ سنت، معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۸۳ سنت رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۰ سنت، معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۸۳ سنت رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت، اما به دلیل نگرانی از مازاد عرضه در بازار آمریکا، اختلافات تجاری آمریکا و چین و کند شدن رشد اقتصاد جهانی که می تواند بر تقاضای نفت تاثیر منفی بگذارد، شاهد کاهش هفتگی بود.

قیمت نفت خام آمریکا برای هفتمین هفته متوالی کاهش داشت و افت قیمت نفت برنت نیز وارد سومین هفته متوالی شد.

طارق ظاهر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «یکی از بزرگترین نگرانی ها این است که اگر رشد تولید ناخالص داخلی چین کند شود، تقاضای این کشور برای نفت نیز کاهش خواهد یافت.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 40 سنت، معادل 0.6 درصد افزایش به 71 دلار و 83 سنت رسید. در اوایل جلسه دیروز نفت برنت تا رقم 72 دلار و 49 سنت بالا رفته بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات جلسه گذشته با 45 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 65 دلار و 91 سنت رسید. دیروز نفت خام آمریکا تا رقم 66 دلار و 39 سنت بالا رفت.

در این هفته، نفت برنت 1.4 درصد و نفت خام آمریکا 2.6 درصد کاهش قیمت هفتگی را تجربه کردند.

آمارهای دولت آمریکا در این هفته نشان داد که میزان ذخایر نفت خام این کشور افزایش قابل توجهی را شاهد بوده و تولید نفت آمریکا نیز در حال افزایش است.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند زیرا آمارهای غیرمنتظره روز چهارشبه در مورد افزایش ذخایر نفت آمریکا هنوز از دهن آنها پاک نشده است.»

بر اساس آمارهای موسسه بیکر هاگز، تعداد سکوهای حفاری نفتی شرکت های آمریکایی که یکی از شاخص های بررسی میزان افزایش تولید نفت آمریکا در ماه های آینده است، در این هفته بدون تغییر در رقم 869 سکو باقی ماند که بسیار بالاتر از 763 سکوی فعال در زمان مشابه سال گذشته به شمار می رود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵