کد مطلب: 92754
 
سکوی F۱۸ تا پایان آذر ماه در میدان فروزان نصب می‎شود
 
جکت سکوی F۱۸ میدان نفتی فروزان برای حمل به میدان مشترک فروزان، روی بارج شهید تندگویان بارگیری شد و هم‎اکنون عملیات مهاربندی در حال انجام است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲
جکت سکوی F۱۸ میدان نفتی فروزان برای حمل به میدان مشترک فروزان، روی بارج شهید تندگویان بارگیری شد و هم‎اکنون عملیات مهاربندی در حال انجام است.

به گزارش شانا، عملیات بارگیری جکت سکوی F۱۸ میدان نفتی فروزان، روز جمعه (۲۴ شهریورماه) آغاز شده است.

برنامه‎ریزی‎های لازم برای بارگیری و نصب این جکت از اردیبهشت ماه امسال انجام شده بود که به علت درگیر بودن شناور حمل‎کننده جکت (متعلق به شرکت نصاب) در پروژه دیگر، شناور دیگری جایگزین و عملیات بارگیری اجرایی شد.

پیش‏‎بینی می‎شود عملیات انتقال و نصب کامل جکت و تاپ‎ساید سکوی سرچاهی F۱۸ ظرف ۲ تا سه ماه آینده به پایان برسد و سپس با آغاز به‎کار دکل حفاری و حفاری هفت حلقه چاه، پیش‎بینی می‎شود روزانه حدود هشت هزار و ۵۰۰ بشکه نفت در این سکو تولید شود.

برای ساخت سکوی F۱۸ مشتمل بر جکت و تاپ‎ساید و با احتساب کابل‎ها و خطوط لوله و ...، حدود ۴۳ میلیون یورو اعتبار درنظر گرفته شده که با همکاری شرکت IGC و شرکت پارس فراگام در یارد این شرکت‎ها در قشم ساخته شده است.

بر اساس این گزارش، قرارداد ساخت سکوی F۱۸ در سال ۹۱ امضا شد و کار ساخت آن اواخر سال ۹۴ به پایان رسید؛ به این ترتیب تنها بخش نصب و راه‎اندازی سکو باقیمانده است که آن هم ظرف ۲ تا سه ماه آینده نهایی خواهد شد.

میدان فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارک قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵