داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 83754
 
مزیت ایران، تولید برق از گاز است
 
بارها گفته شده مزیت نسبی ایران سرمایه گذاری بر روی گاز و برق از نیروگاه گازی است و می تواند قابل رقابت با نیروگاه اتمی، برق ارزان تولید کند، که موجب رفاه و رونق اقتصادی و توسعه کشور شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
بارها گفته شده مزیت نسبی ایران سرمایه گذاری بر روی گاز و برق از نیروگاه گازی است و می تواند قابل رقابت با نیروگاه اتمی، برق ارزان تولید کند، که موجب رفاه و رونق اقتصادی و توسعه کشور شود.
الان ایران می تواند به شکل اقتصادی هر کیلووات برق نیروگاه گازی را زیر صد تومان و حتی حدود ۵۰ تومان تولید کند که کاملا قابل رقابت با نیروگاه اتمی است که این امر به لطف منبع خدادای گاز خام است که به رایگان در اختیار ما قرار گرفته است.
بدون هیچ تردید باید بالای ۹۵% برق کشور از گاز باشد و برق آبی دیگر مزیت ندارد و موجب نابودی منابع آبی کشور می شود. سایر روش ها، گران است و برای ما مقرون به صرفه نیست.
نمی گوییم برق را مجانی بدهید به مردم. گاز ثروت ملی است و حق بهره مندی منصفانه و عادلانه و ارزان برای همه باید در نظر گرفته شود. سیستم های محاسبه پلکانی، تضمین استفاده منصفانه و عادلانه است و جلوی اسراف را هم می گیرد.
هزینه تولید و توزیع و کارمزد منصفانه را بگیرید، ولی بیخودی برق را گران نکنید. بگذارید زندگی مردم راحت و کم هزینه باشد. در این شرایط کاهش شدید قدرت خرید مردم، گران کردن به زیان اقتصاد ملی کشور و کاری برخلاف منافع ملی است.
این همه عجله برای سرمایه گذاری در تولید برق گران توسط نیروگاه هسته ای موجب نابودی بزرگ ترین مزیت اقتصادی کشورمان یعنی تولید برق ارزان از گاز می شود. اگر بنا بر کسب تجربه دانش و فناوری باشد سرمایه گذاری فعلی در بحث تولید برق از شکافت اتم و انرژی های خورشیدی و بادی و سایر روش های نوین گران کافی است. باید تمرکز بر تولید برق از گاز داشته باشیم.
ایران دوست
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵