داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11474
 
قیمت محصولات MVM کاهش نیافت؟
 
علیرغم تاکید مقامات مسوول در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نه تنها قیمتهای رسمی محصولات MVM کاهش نیافته است بلکه قیمت‌های بازار این خودروها نیز افزایش نشان می‌دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۳
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حدود ۲۰ روز پیش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت جدید محصولات MVM را اعلام کرد.
رشد قیمت این محصولات در حدی بود که مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفت‌وگویی تاکید کرد که شرکت مدیران خودرو موظف است ظرف یکی دو هفته آینده قیمت‌های رسمی محصولات خود را کاهش دهد.
شهرام میرآخورلو در این زمینه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قیمت تعیین شده برای محصولات MVM بعضا بالاتر از قیمت‌های بازار بوده است، اظهار کرده بود: زمانیکه قیمت بازار آزاد خودروی X۳۳ MVM معادل ۶۵ میلیون تومان بود با پنج درصد پایین‌تر قیمت تجاری آن ۶۳ میلیون تومان تعیین شد. البته این خودروساز الزاما باید ظرف یکی دو هفته آینده قیمت‌های تجاری محصولات خود به قیمت‌های محاسباتی نزدیک کند. به عنوان مثال قیمت X۳۳ باید به ۵۵ میلیون تومان برسد.
در این شرایط علیرغم گذشت موعد ذکر شده از سوی این مقام مسوول، قیمت‌های تجاری محصولات MVM هیچگونه کاهشی نداشته است. علاوه بر آن قیمت‌های بازار این محصولات نیز نسبت به دو هفته پیش رشد نشان می‌دهد به‌گونه‌ای که اگرچه قیمت رسمی خودروی X۳۳ MVM معادل ۶۳ میلیون تومان تعیین شده است اما نمایندگی‌های فروش این شرکت قیمت‌های مختلفی همچون ۶۷، ۶۸ و حتی ۶۹ میلیون تومان را برای عرضه این محصول عنوان می‌کنند.
در این شرایط مشخص نیست که چرا وعده مقامات مسوول در زمینه الزام شرکت مدیران خودرو برای کاهش قیمت رسمی محصولات خود هنوز تحقق نیافته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵