داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103410
 
در منطقه یورو باقی خواهیم ماند
 
وزیر جدید اقتصاد ایتالیا اعلام کرد دولت ائتلافی این کشور تمایلی برای ترک منطقه یورو ندارد و روی کاهش سطوح بدهی خود متمرکز است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴

وزیر جدید اقتصاد ایتالیا اعلام کرد دولت ائتلافی این کشور تمایلی برای ترک منطقه یورو ندارد و روی کاهش سطوح بدهی خود متمرکز است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اقتصاد ایتالیا اکنون با مشکل رفتارهای هیجانی در بازار روبروست و اوراق رضه دولتی این کشور زیر فشار شدید عرضه قرار گرفته‌اند. جیووانی تریا- وزیر اقتصاد ایتالیا- در نخستین مصاحبه خود که با روزنامه " کوریره دلا" صورت گرفت گفت ائتلاف خواهان تقویت رشد اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری و اصلاحات ساختاری است.

وی با اشاره به این که هدف دولت رشد اقتصادی و اشتغال است، اما شدیدا مخالف افزایش کسری بودجه است افزود: اهداف مد نظر دولت کاملا در انطباق با هدف اصلی یعنی کاهش نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی است.

دولت جدید ایتالیا با ائتلاف احزاب دست راستی لیگ و جنبش ۵ ستاره شکل گرفته است و دیدگاه های تندروتری به نسبت دولت قبلی دارد. اظهارات آقای تریا در حالی بیان می‌شود که وی پیشتر یورو را اشتباهی تاریخی خوانده بود. با این حال این استاد اقتصاد گفت ائتلاف متعهد به باقی ماندن در یورو است موضع دولت کاملا واضح است و جایی برای سوال در خصوص باقی ماندن یا ترک یورو باقی نمی گذارد.

وی هم چنین افزود در خصوص بدهی‌های ایتالیا با همتای آلمانی خود گفت‌وگو کرده است و گفت ایتالیا به دنبال یک گفت‌وگوی دلچسب با اتحادیه اروپا است، چرا که منافع ایتالیا با منافع اروپا گره خورده است.

دولت جدید وعده داده است دست به اصلاحات ساختاری گسترده ای نظیر اصلاحات در صندوق بازنشستگی، کاهش مالیات و تقویت مخارج رفاهی بزند که انتظار می رود میلیاردها یورو هزینه داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵