داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 12301
 
پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن در بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی
 
بانک مسکن برای سومین سال متوالی پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را در قالب بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی ارائه کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۹
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گزارش‌ها از پیشنهاد بانک مسکن در قالب بسته سیاستی نظارتی حاکی از این است که بانک مسکن برای سومین سال متوالی درخواست افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را به بانک مرکزی ارائه کرده است.
بنابراین گزارش، پس از اینکه حدود دو هفته پیش بانک مرکزی از مدیرعامل بانک مسکن درخواست کرد، تا پیشنهادات این بانک را به بانک مرکزی در قالب بسته سیاستی نظارتی ارائه کند، این بانک برای سومین سال متوالی درخواست افزایش سقف وام خرید مسکن را به بانک مرکزی ارائه کرد.
از آنجا که قیمت مسکن در طول سه سال گذشته هر سال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته و امسال نیز به دلایل مختلف و ایجاد جو روانی به صورت کاذب بالا رفته است، کارشناسان بانک مسکن بر این باور هستند که کاهش قدرت خرید مردم موجب کاهش خرید و فروش مسکن شده است.
براساس این گزارش، اگر چه مسئولان بانک مرکزی بر این باور هستند که هر گونه افزایش سقف وام خرید مسکن موجب رشد بیش از حد قیمت‌ها می‌شود، اما به نظر می‌رسد که درصد پوشش سقف کنونی تسهیلات خرید مسکن (۲۰ میلیون تومان) از ۲۰ تا ۲۲ درصد به زیر ۱۵ درصد رسیده است، بنابراین کارشناسان بانکی اگر می‌خواهند سقف وام خرید مسکن را افزایش دهند، باید در کنار آن مولفه‌هایی قرار دهند که موجب ایجاد تنش در بازار مسکن و سپس افزایش قیمت‌ها نشود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵