کد مطلب: 107416
 
"این" با پرواز مستقیم به دیدار "اون" می‌رود
 
یک مقام دولت کره جنوبی اعلام کرد رئیس جمهور این کشور قرار است چند روز دیگر با پرواز مستقیم به منظور سومین نشست دو جانبه خود با رهبر کره شمالی به این کشور سفر کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵

یک مقام دولت کره جنوبی اعلام کرد رئیس جمهور این کشور قرار است چند روز دیگر با پرواز مستقیم به منظور سومین نشست دو جانبه خود با رهبر کره شمالی به این کشور سفر کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کوون هیوک کی، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت: مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی و هیات این کشور قرار است با مسیر هوایی مستقیم غرب به پیونگ یانک سفر کنند. بر همین اساس تدابیر پروازی برای رئیس جمهور کره جنوبی طی مذاکرات در سطح کاری در روز جمعه در روستای مرزی پون مون جوم با حضور مقام‌های هر دو کشور مورد توافق قرار گرفته است.

سئول و پیونگ یانگ توافق کرده‌اند از سه شنبه تا پنجشنبه سومین نشست رهبران دو کره در پایتخت کره شمالی برگزار شود. رهبران دو کره پیش از این در ۲۷ آوریل و ۲۶ مهر نشست‌هایی با یکدیگر داشتند.

به گفته این سخنگو مقام‌های حاضر در نشست روز جمعه درباره مسیر پرواز مون جائه این و زمانبندی رخدادها با یکدیگر بحث و مذاکره داشتند.

کوون اظهار کرد که یک تیم از مقام‌های تدارکات روز یکشنبه از مسیر زمینی به پیونگ یانگ خواهم رفت.

سئول اعلام کرده که طرف‌ها توافق کردند که مجموع تعداد مسافران کره جنوبی زیر ۲۰۰ تن باشد. این در حالیست که با توجه به اینکه این نشست سومین نشست رهبران دو کره است انتظار می‌رود که چالشی دشوار برای رئیس جمهور کره جنوبی به منظور به دست آوردن نتیجه‌ای ملموس در زمینه خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره و کمک به بهبود دوباره روابط آمریکا و کره شمالی ایجاد کند. نتیجه این نشست نشان خواهد داد که کلیت مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی چطور پیش خواهد رفت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵