داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 17621
 
نامه‌نگاری با رئیس جمهور درباره صنعت خودرو برای چندمین بار
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از نامه‌نگاری با رئیس جمهور در مورد صنعت خودروسازی خبر داد و گفت: در این نامه موضوع اعطای تسهیلات به خودروسازان و تسریع در قیمت‌گذاری مطرح شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۰
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهدی غضنفری در حاشیه مراسم روز ملی صنعت و معدن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نامه‌ای به رئیس جمهور برای چندمین بار از وی خواهش کردم تا درخواست‌های گذشته وزارت صنعت در مورد صنعت خودروسازی دنبال شود.
وی ادامه داد: در این نامه از رئیس جمهور خواستم تا تسهیلات مصوب شده برای صنعت خودروسازی در اختیار این صنعت قرار گیرد و علاوه بر این در قیمت‌گذاری خودروها نیز تسریع شود.
وی افزود: در این نامه از رئیس جمهور خواستم تا قیمت‌گذاری خودروها چه از طریق شورای رقابت و یا از طریق سازمان حمایت سرعت گیرد تا خودروسازان مدت زیادی را برای قیمت‌گذاری محصولاتشان منتظر نمانند.
غضنفری با بیان اینکه برخی بدبینی‌ها نسبت به صنعت خودروسازی در کشور و جود دارد تصریح کرد: شاید الان وقت مناسبی برای تسویه حساب نباشد.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از صنعت خودروسازی افزود: کیفیت تولیدات در صنعت باید ارتقا یابد، مصوبه مربوط به نصب ایربگ و اجرای استاندارد یورو ۴ نیز در مورد این صنعت اعمال شود ولی وقتی تحریم وجود دارد باید تحت حمایتی بیشتری برای این صنعت داشته باشیم.
وی ادامه داد: می‌خواستند چتر حمایتی ۴۰ ساله از صنعت خودرو برداشته شود ولی باید به شرایط تحریم توجه می‌شد.
وزیر صنعت همچنین در پاسخ به سؤال فارس، مبنی بر اینکه چه اقدامی از نظر شما باید در بخش صنعت در طول دولت دهم اجرایی می‌شد که عملی نشده است،گفت: پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات باید انجام می‌شد که ظاهراً در ۲ ماهه اول امسال این اتفاق عملیاتی شده ولی امیدواریم تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵