کد مطلب: 72215
 
زنگنه بامداد پنجشنبه عازم عسلویه می شود
سهم پررنگ پتروشیمی در سفر نفتی وزیر
 
بازدید از پروژه های صنعت پتروشیمی، نقش پررنگی در سفر وزیر نفت به عسلویه دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲
بازدید از پروژه های صنعت پتروشیمی، نقش پررنگی در سفر وزیر نفت به عسلویه دارد.
به گزارش نکونیوز، بیژن زنگنه ساعت ۵:۵۵ دقیقه صبح فردا (پنجشنبه) به بوشهر سفر خواهد کرد و از آنجا به عسلویه می رود تا از طرح های در دست اجرا در عسلویه بازدید کند. اما در این سفر، بازدید از پروژه های پتروشیمی نقش پررنگی دارد.
زنگنه، شرکت در شورای اداری استان بوشهر، نشست با نخبگان و فعالین اقتصادی و اجتماعی، گفت و گوی تلویزیونی با سیمای استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در بوشهر، برنامه های زنگنه در صبح پنجشنبه است. اما بعدازظهر پنجشنبه زنگنه به متانول کاوه خواهد رفت تا زمینه پیش راه اندازی پتروشیمی متانول کاوه که در شهرستان دیر در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در حال ساخت است فراهم شود. این مجتمع صنعتی یکی از طرح‌های بزرگ ملی است که سالانه ۲.۳ میلیون تن متانول تولید می‌کند.
زنگنه سپس با بالگرد به فاز ۱۹ می رود تا از فاز ۱۹ پارس جنوبی که زودتر از سایر فازها به بهره برداری می رسد بازدید کند و از آنجا به منطقه پتروشیمی خواهد رفت.
زنگنه از پتروشیمی پردیس (واحد تولید اوره و آمونیاک) ، پتروشیمی آرمان (واحد تولید پلی استایرن) و پتروشیمی تخت جمشید پارس (واحد تولید پلی استایرن) که همگی در پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید بازدید می کند. برنامه بعدی او بازدید از پتروشیمی بوشهر(واحد بازیابی اتان و متانول) است که قرار است شهریور سال آینده افتتاح شود. بازدید از فاز ۲ پتروشیمی کاویان (واحد تولید اتیلن) و پتروشیمی مروارید (واحد تولید اتیلن گلایکول ها) که هر دو آماده بهره برداری هستند برنامه های بعدی زنگنه است. سپس از فاز یک پتروشیمی دماوند و پتروشیمی مرجان (واحد متانول) که زمان افتتاح هر دو شهریور ۹۶ اعلام شده بازدید خواهد کرد و در نهایت در جلسه با مدیران پتروشیمی در محل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد شرکت خواهد کرد.
بازدید از فاز ۱۷ و ۱۸، بازدید از فاز ۲۰ و ۲۱ و جلسه با مدیران نفت و گاز پارس در همان محل، برنامه های بعدی زنگنه خواهد بود. وزیر نفت صبح روز جمعه به تهران باز خواهد گشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵