کد مطلب: 73575
 
عجیب اما واقعی
وقتی عربستان به فکر اخذ عوارض شهرداری می‌افتد
 
عربستان که به دلیل سقوط قیمت نفت تحت فشار است، از ابتدای سال هجری جدید، اخذ عوارض شهرداری از شهروندان و شرکت‌ها را آغاز خواهد کرد. این مسأله شاید برای عجیب به نظر برسد، اما کاملاً واقعی است. عوارض شهرداری در عربستان تاکنون وجود خارجی نداشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
عربستان که به دلیل سقوط قیمت نفت تحت فشار است، از ابتدای سال هجری جدید، اخذ عوارض شهرداری از شهروندان و شرکت‌ها را آغاز خواهد کرد. این مسأله شاید عجیب به نظر برسد، اما کاملاً واقعی است. عوارض شهرداری در عربستان تاکنون وجود خارجی نداشته است.
به گزارش نکونیوز، قیمت‌های پایین نفت باعث شده تا دولت عربستان
در کل، دولت عربستان سعودی تصمیم گرفته تا یارانه‌های اعطاء شده به هفت بخش خدماتی را حذف کند. این بخش‌ها عبارتند از بنادر، گذرنامه، گواهینامه رانندگی، خرید و فروش ماشین، جریمه رانندگی، عوارض گمرکیو تمدید اجازه اقامت.
سعودی با کسری شدید بودجه روبرو شود. سعودی‌ها برای جبران کسری بودجه و افزایش درآمدها، تازه به فکر اخذ و افزایش مالیات‌ها و عوارض افتاده‌اند و یارانه بخش‌های مختلف را نیز یکی پس از دیگری حذف می‌کنند.
در ماه اوت دولت عربستان سعودی اعلام کرد که از ابتدای سال هجری جدید بابت ارائه خدمات شهرداری، عوارض دریافت خواهد کرد. دریافت عوارض بابت این خدمات از ابتدای ماه محرم آغاز خواهد شد.
دولت عربستان همچنین برای افزایش درآمدهای خود هزینه‌های صدور ویزا را نیز افزایش داده و اعلام کرده که جریمه‌های تخطی از قوانین رانندگی را نیز سنگین‌تر خواهد کرد.
دولت سعودی هزینه صدور ویزا برای ورود عربستان را ۲ هزار ریال سعودی تعیین کرده است. البته کسانی که برای اولین عمره عازم عربستان می‌شوند، از پرداخت این هزینه معاف خواهند بود.
هزینه صدور ویزای شش ماهه نیز به ۳ هزار ریال سعودی رسیده است.
در کل، دولت عربستان سعودی تصمیم گرفته تا یارانه‌های اعطاء شده به هفت بخش خدماتی را حذف کند. این بخش‌ها عبارتند از بنادر، گذرنامه، گواهینامه رانندگی، خرید و فروش ماشین، جریمه رانندگی، عوارض گمرکیو تمدید اجازه اقامت.
کاهش قیمت نفت باعث شده است تا دولت عربستان به فکر اخذ عوارضی بیفتد که در دیگر نقاط دنیا بدیهی قلمداد می‌شوند اما در عربستان تا کنون وجود خارجی نداشته‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵