داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88218
 
خرید هواپیمای فلایت چک
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد نخستین هواپیمای فلایت ‌چک به مبلغ 570 میلیارد ریال خریداری شد که 2 میلیون یورو زیر قیمت قرارداد آن بوده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد نخستین هواپیمای فلایت ‌چک به مبلغ 570 میلیارد ریال خریداری شد که 2 میلیون یورو زیر قیمت قرارداد آن بوده است.

به گزارش سه شنبه پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «رحمت الله مه آبادی» افزود: برخی سخنان درباره اینکه فلایت‌ چک خریداری شده برای کشور گران تمام شده است، صحت ندارد زیرا این صحبت‌ها از برخی دلالی‌ها برای فروش هواپیماهای غیرایمن به کشور نشات می‌گیرد.
مه آبادی گفت: با خرید این هواپیما و استفاده از آن، 66 سیستم ناوبری بصری، 22 طرح تقرب، 19 مسیر هوایی جدید و 128سیستم ناوبری هوایی محقق شده است.
به گفته این مسوول، مهندسان ایرانی همه فعالیت‌های مرتبط با فلایت ‌چک را انجام می دهند و تاکنون این هواپیما توانسته است ارزآوری بسیاری برای ما ایجاد کند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایرلاین‌های قطری پس از رفع تحریم‌ها به پرواز از آسمان ایران ادامه می دهند یا خیر؟ گفت: به طور حتم هر راهی که ارزان‌تر باشد از سوی طرف قطری برگزیده می شود اما ما امیدواریم قطر قدر این روزها و کمک کشور ما را بداند.
به گزارش ایرنا، فلایت‌چک، هواپیمایی است که به طور مستمر بین همه فرودگاه‌های فعال کشور پرواز می کند تا با کنترل عملکرد سیستم ها و تجهیزات ناوبری فرودگاه ها و مسیرهای هوایی، ایمنی پروازهای هوایی در ایران را با استانداردهای جهانی مطابق سازد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵