داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103087
 
چشم‌انداز اقتصادی آمریکا خوب نیست
 
بانک " گلدمن ساکس" اعلام کرد بحران بدهی فزاینده آمریکا در صورت وقوع یک رکود بزرگ جهانی دیگر، ثبات اقتصاد این کشور را تهدید می کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
بانک " گلدمن ساکس" اعلام کرد بحران بدهی فزاینده آمریکا در صورت وقوع یک رکود بزرگ جهانی دیگر، ثبات اقتصاد این کشور را تهدید می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از آر تی، جان هتزیوس- اقتصاددان ارشد این بانک- پیش بینی کرده است کسری حساب بانک مرکزی این کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ از ۸۲۵ میلیارد دلار به ۱.۲۵ تریلیون دلار افزایش یابد که معادل ۵.۵ درصد از کل تولیدات ناخالص داخلی این کشور است.

وی گفت: افزایش سطح بدهی و نرخ بهره می تواند منجر به افزایش کسری در این کشور شود و در حالی که فکر می کنیم آمریکا هنوز در استقراض و بازپرداخت بدهی خود مشکلی ندارد، افزایش سطح بدهی می تواند مانعی بزرگ بر سر ثبات اقتصادی این کشور باشد.

دفتر بودجه کنگره آمریکا نیز اعلام کرده است بدهی این کشور در صورتی که کنگره لایحه کاهش مالیاتی را تمدید کند، تا یک دهه آینده به کل تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید. سطحی که از زمان جنگ جهانی دوم دیگر به ثبت نرسیده‌است.

انتظار می رود بدهی آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۲۸.۷ تریلیون دلار برسد. هتزیوس در همین رابطه گفت: قانون گذاران باید تامل بیشتری روی تایید لوایح محرک بعدی داشته باشند.

گلد من ساکس هشدار داده است در صورتی که این عوامل نتوانند مانع از تصویب لوایح محرک در کنگره شوند، بازیابی اقتصاد و رسیدن به رشد اقتصادی بالا در رکود بعدی بسیار دشوار خواهد بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵