کد مطلب: 40148
 
هواپیمایی نفت چند مسافر جابجا کرد؟
 
ناوگان شرکت هواپیمایی نفت موفق به جابجایی ٥٢٨ هزار مسافر با اولویت کارکنان صنعت نفت در ٢٠ مسیر پروازی در هفت ماه نخست امسال شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۶
ناوگان شرکت هواپیمایی نفت موفق به جابجایی ٥٢٨ هزار مسافر با اولویت کارکنان صنعت نفت در ٢٠ مسیر پروازی در هفت ماه نخست امسال شد.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب، معاون بازرگانی شرکت هواپیمایی نفت اظهار کرد: هر چند این شرکت خصوصی است، اما در برنامه ریزی پروازی خود، مناطق عملیاتی صنعت نفت در اولویت قرار می دهد.

احمد اسد افزود: این شرکت هم اکنون ٢٠ مسیر پروازی دارد که در ساعات کاری پرواز به مناطق نفتخیز و جابجایی کارکنان صنعت نفت در راس جدول کاری است و به روال معمول پرواز به دیگر نقاط، بعد از ظهرها انجام می شود.

وی با اشاره به روند افزایشی ظرفیت حمل و نقل مسافر در این شرکت از سال ١٣٩٠ تاکنون، گفت: در سال ٩٠ در مجموع ٥١٢ هزار مسافر، در سال ٩١ در مجموع ٥٤٣ هزار مسافر و در سال ٩٢ در جمع ٧٥٠ هزار مسافر به وسیله ناوگان هواپیمایی نفت جابجا شدند.

اسد ادامه داد: این تعداد در هفت ماه امسال به ٥٢٨ هزار نفر رسید و این در حالی است که پیش بینی می شود تا پایان سال به ٨٥٠ هزار نفر افزایش یابد.

معاون بازرگانی شرکت هواپیمایی نفت با بیان این که توقفگاه هواپیماها و کادر پروازی، تشکیلات فنی و مهندسی و تعمیراتی و انبارهای این شرکت در فرودگاه بین المللی اهواز استقرار دارد، اظهار کرد: با تمهیدات به کار گرفته شده این شرکت امسال از نظر کاهش زمان تاخیر بهترین عملکرد را داشته است و همه تلاش خود را به کار گرفته که پروازها به موقع انجام شود.

وی با اشاره به این که هواپیماهای این شرکت از نوع فوکر ٥٠ و فوکر ١٠٠ است، گفت: به زودی تعدادی هواپیمای جدید پهن پیکر نیز به ناوگان شرکت افزوده خواهد شد.

به گزارش شانا هواپیمایی نفت فعالیت خود را از طریق فرودگاه مسجدسلیمان از سال ١٣٠٥ آغاز کرد و ابتدا پروازهای هوایی نفت از طریق فرودگاه های مسجد سلیمان، کوت عبدالله اهواز و آبادان انجام می شد و این نشان دهنده قدمت این شرکت است که از سال های دور نقش مهمی در صنعت نفت ایفا می کند.

نام این شرکت، ابتدا خدمات هوایی مناطق نفتخیز جنوب بود که در سال ١٣٧١ به شرکت حمل و نقل هوایی و در سال ١٣٨٧ به شرکت هواپیمایی نفت تغییر نام داد.

این شرکت از سال ١٣٨٣ خصوصی شد و سهام آن به صندوق بازنشستگی صنعت نفت تعلق دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵