داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 71496
 
سفرظریف به ترکیه به موقع بود
 
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: امیدواریم روابط ایران و ترکیه در مسائل منطقه‌یی به‌ویژه در زمینه سوریه بیش‌تر شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: امیدواریم روابط ایران و ترکیه در مسائل منطقه‌یی به‌ویژه در زمینه سوریه بیش‌تر شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ریکاردو کابریساس، وزیر اقتصاد و فرستاده ویژه رییس‌جمهور کوبا با علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران حاضر و در پاسخ به سوال ایسنا درباره سفر وزیر امور خارجه کشورمان به ترکیه و احتمال تغییر مواضع این کشور در قبال اسد، گفت: سفر اخیر آقای ظریف به ترکیه به موقع بود و دیدارهای او با مسوولان عالی‌رتبه این کشور و شرکت در نماز جمعه کار بسیار ارزشمندی بود.

وی ادامه داد: کودتای ناموفق ترکیه به خوبی دوست و دوشمن را به آن‌ها نشان داد. آن‌ها فهمیدند که ایران با وجود برخی اختلاف‌نظرها دوست واقعی‌شان است نه عربستان و آمریکا. خوشبختانه دولت و ملت ایران از این آزمون سربلند بیرون آمد.

ولایتی با ابراز امیدواری نسبت به این که ترکیه بتواند بر مشکلات داخلی خود غلبه کند افزود: امیدواریم تفاهم بین ایران و ترکیه روز به روز بیش‌تر شود، امیدواریم این روابط در مسائل منطقه‌یی به‌ویژه در زمینه سوریه بیش‌تر شود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در ادامه پاسخ به سوال ایسنا گفت: تصمیم‌گیری در مورد آینده سوریه به عهده خود آن‌هاست. مداخله در امور سوریه باید براساس دیدگاه قانونی دولت این کشور باشد نه کشورهایی مثل عربستان سعودی و آمریکا که در مسائل داخلی سوریه دخالت غیرقانونی می‌کنند. مقاومت 5 ساله دولت سوریه نشان می‌دهد که دولت از حمایت مردمی برخورداراست. دیدگاه دولت و ملت ایران نسبت به دولت و ملت سوریه تغییر نکرده و هم‌چنان از دولت قانونی آقای اسد حمایت می‌کنیم.

در دیدار صبح امروز ولایتی با فرستاده ویژه رییس‌جمهور کوبا دو طرف با اشاره به سفر هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان به کوبا بر همکاری‌های تهران و هاوانا در زمینه‌های بهداشتی، کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری و ... تاکید کردند. هم‌چنین کابریساس از انتخاب وزیر بهداشت کشورمان به عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و کوبا ابراز خرسندی کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵