کد مطلب: 104266
 
ایران چهارمین تولید کننده نفت جهان
 
آمارها نشان می‌دهد تولید نفت ایران در ماه آوریل 3.82 میلیون بشکه در روز بوده که ایران را در جایگاه چهارم تولیدکنندگان نفت جهان قرار داده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
آمارها نشان می‌دهد تولید نفت ایران در ماه آوریل 3.82 میلیون بشکه در روز بوده که ایران را در جایگاه چهارم تولیدکنندگان نفت جهان قرار داده است.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، در آخرین گزارش اسپکتا‌تورایندکس، آمده است که تولید نفت ایران در ماه آوریل به 3.82 میلیون بشکه افزایش یافته و ایران در بین کشورهای تولیدکننده نفت جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. در این آمارهای روسیه با تولید روزانه 11.35 میلیون بشکه در روز و پشت‌سر گذاشتن عربستان سعودی جایگاه نخست تولیدکنندگان نفت جهان را دارد.

جایگاه دوم مربوط به عربستان با 9.92 میلیون بشکه در روز است. عراق هم روزانه 4.41 میلیون بشکه در روز تولید نفت دارد و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است و ایران با تولید 3.82 میلیون بشکه در روز جایگاه چهارم تولیدکنندگان نفت جهان را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمارهای اسپکتا‌تورایندکس امارات متحده عربی، کویت، نیجریه، آنگولا، ونزوئلا، الجزیره، لیبی و قطر جایگاه‌های بعدی تولید نفت در جهان را در اختیار دارند.

اسپکتا‌تورایندکس آمارهای جهان را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تاریخ، امور نظامی، ورزش، علوم و تکنولوژی رصد می‌کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵