کد مطلب: 67661
 
لزوم نوسازی خطوط لوله انتقال نفت
 
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، خواستار توجه جدی به نوسازی و بازسازی خطوط لوله قدیمی انتقال نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، خواستار توجه جدی به نوسازی و بازسازی خطوط لوله قدیمی انتقال نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی شد.

به گزارش خبرنگار شانا، عباسعلی جعفری‌نسب، با اشاره به اهمیت و نقش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در برقراری امنیت انتقال انرژی و حفاظت از خطوط لوله گفت: اجرای درست عملیات نقل و انتقال مواد نفتی از مبادی اصلی و ارسال آن به مراکز هدف از سوی شرکت مستلزم بازسازی و نوسازی خطوط قدیمی است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ سهم قابل توجه‌ای از ردیف بودجه پیش‌بینی شده از محل پنج درصد فروش فرآورده‌های نفتی به نوسازی و بازسازی خطوط لوله قدیمی انتقال نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی تعلق گیرد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، با اشاره به خط قدیمی لوله هشت اینچ انتقال نفت‌خام نفت‌شهر- کرمانشاه گفت: این خط لوله به عنوان یکی از قدیمی‌ترین خطوط انتقال نفت کشور با گذشت عمر بیش از ٣٥ سال نیازمند بازسازی و نوسازی است.

جعفری‌نسب ادامه داد: با توجه به اعلام نتایج پیگرانی هوشمند، تعویض برخی از نقاط خطوط لوله انتقال نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی کشور ضروری بوده که این امر مستلزم تامین نقدینگی و تخصیص اعتبارات است.

براساس مصوبه مجلس، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مکلف شده است منابع مورد نیاز برای نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی را از محل پنج‌درصد از فروش فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵