داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11581
 
روی دکّه مطبوعات / داستان 300
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۶
اعتماد 
روزنامه اعتماد تیتر یک خود را به واکنش دفتر ریاست جمهوری به اسامی 300 نفر بدهکار بانکی که به قوه قضاییه ارسال شده اختصاص داده است . " 300 بدهکار در کشمکش اصرار و انکار" تیتری است که این روزنامه برای این موضوع انتخاب کرده است . گفت و گو با فاطمه هاشمی هم از دیگر عناوین مهم این روزنامه است . فاطمه هاشمی - دختر هاشمی رفسنجانی - که رییس بنیاد بیماری های خاص ، است  نسبت به تحریم دارویی کشور اعتراض کرده است .

بهار 
روزنامه بهار گفت و گویی با محمد خوش چهره دارد . به اعتقاد محمد خوش چهره ، نابسامانی های اقتصادی شائبه عمدی بودن را دارد . از خوش چهره پرسیده شده است ،" شائبه تعمدی‌بودن بعضی از رفتارهای دولت در راستای منافع گروهی است؟ " که او پاسخ داده ،" من چون در مقام حکم‌دادن نیستم واژه شائبه تعمدی را استفاده می‌کنم، اما براساس اطلاعاتی که در رسانه‌ها و نهاد‌های قانونی، مانند بازرسی کل کشور، بعضی از دستگاه‌های قوه‌قضاییه و اظهارنظر‌هایی که در داخل دولت گفته می‌شود، می‌بینیم که فساد آن‌قدر سازمان‌یافته و گسترده بوده است که نمی‌تواند پدیده‌ای اتفاقی باشد. "

کیهان 
امروز در روزنامه کیهان با پیام تلفنی چند خواننده بر می خوریم که در آستانه نوروز پیشنهاد تحریم مواد غذایی گران را کرده اند . این پیام ها را می خوانیم : 
- سزاي گرانفروشي نخريدن است مردم بايد همان طور كه با وحدت در مقابل استكبار ايستادند،مبارزه منفي با گرانفروشان را هم آغاز كنند.
سليمي از قم 
- در مقابله با گراني آجيل اهالي چندين روستاي كبودرآهنگ با هم، هم قسم شده اند كه در سر سفره عيد فقط سيب و پرتقال بگذارند و از خريدهاي رنگارنگ خودداري كنند.

دنیای اقتصاد 
روزنامه دنیای اقتصاد هم به معرفی 400 شرکت برتر در اقتصاد ایران پرداخته است . به نوشته این روزنامه ،" پنج شرکت اول رتبه‌بندی سال ۱۳۹۱، به ترتیب شرکت پالایش نفت اصفهان، شرکت ایران خودرو (هلدینگ)، شرکت پالایش نفت بندرعباس، شرکت سایپا (هلدینگ) و بانک ملت (هلدینگ) هستند.
بر اساس این گزارش، در ارزیابی امسال جمع فروش ۱۰۰ شرکت برتر ایران ۲۶۴هزار میلیارد تومان بوده که این میزان نسبت به فروش صد شرکت برتر سال قبل ۳۰درصد رشد را نشان می‌دهد. "

شرق 
اما شرق امروز عکس صفحه یک خود را به مشایی اختصاص داده است . بنا بر مصوبه مجلس قرار است تحقیق و تفحص از هزینه کرد یکهزار و 500 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی کشور که در زیر مجموعه مشایی بوده اند ، صورت گیرد . به نوشته شرق ،" بازار تحقیق و تفحص این روزها در مجلس داغ است. اما تحقیق و تفحص از نحوه هزینه‌کرد اعتبارات فرهنگی پای برخی شخصیت‌های معتمد رییس دولت دهم را به میان خواهد آورد؛ نام‌هایی که برخی نمایندگان در صحن علنی به آن اشاره مستقیم دارند. در این میان، کمیسیون فرهنگی مجلس به ریاست مرتضی آقاتهرانی تمایلی به تحقیق و تفحص از بودجه فرهنگی سال‌های ۸۹ و ۹۰ ندارد. معلم اخلاق دولت میلی به تفحص ندارد. اغلب اعضای عضو کمیسیون فرهنگی هم، رایی مشابه او دارند اما در نهایت طرح تفحص به صحن علنی مجلس آمده و از ۲۰۱ نماینده، ۱۳۶ نفر به آن رای می‏دادند. اگر سرنوشت تحقیق و تفحص‏های نیمه‌تمام از سازمان میراث فرهنگی و شورای‌عالی ایرانیان این بار هم برای ۱۵‌هزارمیلیارد بودجه فرهنگی تکرار نشود، مستنداتی از انحراف بودجه فرهنگی منتشر خواهد شد. "
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵