کد مطلب: 92771
 
دعوت مورالس از روحانی
 
رئیس جمهوری بولیوی از دکتر روحانی برای شرکت در چهارمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در این کشور آمریکای جنوبی دعوت کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
رئیس جمهوری بولیوی از دکتر روحانی برای شرکت در چهارمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در این کشور آمریکای جنوبی دعوت کرد.

به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، دیروز (دوشنبه، ۲۸ شهریورماه) در حاشیه نشست سران کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک و در دیدار با اوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی گفت: برای توسعه و تقویت همه جانبه همکاری‌های ایران و بولیوی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تقویت این روابط همسو با علاقه و منافع دو ملت است.

وی با ابراز امیدواری از برگزاری سریع‌تر چهارمین کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و بولیوی با هدف بررسی طرح‌های همکاری ۲ کشور، افزود: ایران و بولیوی به عنوان ۲ کشور با ذخایر عظیم گازی در خاورمیانه و آمریکای لاتین می‌توانند همکاری‌های خود را در این عرصه گسترش دهند.

روحانی تصریح کرد: ایران از یکسو در بخش کشف، استخراج و پالایشگاه‌های شیرین سازی گاز و از سوی دیگر در بخش صنایع پایین دستی همانند پتروشیمی پیشرفت‌ها و دستاوردهای ارزشمندی کسب کرده است که در همه این عرصه‌ها، متخصصان ایرانی آماده کمک به بولیوی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این کشور هستند.

رئیس جمهوری بولیوی نیز در این دیدار از ایران به عنوان یک کشور دوست نام برد و تاکید کرد: بولیوی مصمم به توسعه و تعمیق همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌هاست.

وی با تکرار دعوت خود از دکتر روحانی برای شرکت در چهارمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در بولیوی گفت: حضور شما در این نشست، حاوی این پیام بسیار مهم خواهد بود که دوستان مستقل در کنار هم هستند و این موضوع نیز نشانگر تقویت همکاری‌های تنگاتنک ایران و بولیوی است.

چهارمین نشست سران جی‌یی‌سی‌اف ۲۰ تا ۲۴ نوامبر (۲۹ آبان‌ماه تا سوم آذرماه) در بولیوی برگزار می‌شود، همچنین نخستین سمینار بین‎المللی مجمع کشورهای صادرکننده گاز نیز قرار است ۲۲ نوامبر (یکم آذرماه) در سانتاکروز بولیوی برگزار شود.

مورالس همچنین با قدردانی از فعالیت‌ و دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در بولیوی عنوان کرد: ما از حضور و فعالیت شرکت‌های ایرانی برای کمک به توسعه صنایع پتروشیمی و پایین دستی استقبال می‌کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵