کد مطلب: 72881
 
نتایج دیدار پوتین و محمد بن سلمان
افزایش حدوداً 4 درصدی قیمت نفت
«بیانیه مهمی» توسط وزیر انرژی عربستان قرائت خواهد شد
 
نفت در حال تجربه بیشترین رشد قیمت خود در یک ماه گذشته است. پس از این که پوتین و محمد بن سلمان با هم در مورد ایجاد ثبات در بازار نفت گفتگو کردند، امروز قیمت نفت افزایش حدود 4 درصدی را تجربه کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
نفت در حال تجربه بیشترین رشد قیمت خود در یک ماه گذشته است. پس از این که پوتین و محمد بن سلمان با هم در مورد ایجاد ثبات در بازار نفت گفتگو کردند، امروز قیمت نفت افزایش حدود 4 درصدی را تجربه کرد.
به گزارش نکونیوز، دیروز محمد بن سلمان، فرزند شاه سعودی و جانشین ولیعهد عربستان، و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس جی 20 در چین با هم در مورد طرح فریز نفتی و ایجاد ثبات در بازار نفت با هم مذاکره کردند و امروز قیمت نفت رشد قابل توجهی را تجربه کرد.
سیگنال‌های ارسال شده از جانب روسیه و عربستان نشان می‌دهد که تا این لحظه هر دوی این کشورها نظر مثبتی در مورد طرح فریز نفتی دارند. قرار است که در همین راستا، «بیانیه مهمی» توسط وزیر انرژی عربستان در حاشیه اجلاس جی 20، قرائت شود.
بنا به گزارشات منتشر شده از دیدار پوتین و محمد بن سلمان، دو کشور متعهد شده‌اند تا در راستای ایجاد ثبات در بازار نفت با هم همکاری کنند.
پوتین پیشتر در مصاحبه با بلومبرگ گفته بود که محمد بن سلمان اگر وعده‌ای بدهد به وعده خود عمل می‌کند.
نفت برنت هم اکنون با افزایش حدود 4 درصدی به 48 دلار و 60 سنت به ازای هر بشکه رسیده است.
نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز با افزایش 3.6 درصدی هم اکنون در 46 دلار و 5 سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
ارزش کاهش دلار نیز یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت نفت در اولین روز بازگشایی بازارها بود. فعالان بازار احتمال کمتری برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در ماه سپتامبر درنظر می‌گیرند و این امر امروز کاهش نسبی ارزش دلار آمریکا را در پی داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵