داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 17620
 
اظهارنظر عجیب سخنگو:جبهه پایداری با خودش "چند - چند" است؟
 
امیرحسین قاضی‌زاده، سخنگوی جبهه پایداری در اظهاراتی عجیب اعلام کرده است که اگر حسن روحانی مواضعی را که در نشست خبری مطرح کرد قبلا بیان کرده بود، «ما در انتخابات به او رای می‌دادیم».
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۰
به گزارش گروه سیاسی صراط، داستان موضع گیری جبهه پایداری در انتخابات اخیر ابتدا با حمایت همه جانبه از کامران باقری لنکرانی آغاز شد. سپس با حمایت بی سابقه و بی نظیر آیت الله مصباح از او که لنکرانی را کسی دانسته بود که روی زمین و زیر آسمان اصلح از او وجود ندارد، ادامه یافت.
پس از آن با ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات زمزمه های اختلاف نظر در میان اعضای جبهه پایداری بر سر حمایت از جلیلی یا لنکرانی به گوش رسید. کناره گیری پرحاشیه لنکرانی که ظاهرا بعد از آگاهی یافتن از ردصلاحیتش صورت گرفته بود، پایداری را در دوراهی قرار داد. اما سرانجام آنها یکپارچه از جلیلی حمایت کردند و حمایت محکم آیت الله مصباح نیز حجت را بر آنان تمام کرد.
حالا بعد از برگزاری انتخابات، سخنگوی جبهه سخنی به زبان رانده که درک و هضمش عادی نیست. به راستی مواضع حسن روحانی پیش از انتخابات برای اعضای جبهه پایداری روشن نبود که حالا دم از حمایت از او در صورت آگاهی از آنها می زنند؟!
با فرض پذیرش این موضوع یعنی حمایت پایداری از روحانی(!)، آیا این نادیده گرفتن جایگاه آیت الله مصباح که ابتدا به طرز بی سابقه ای از لنکرانی و سپس تمام قد از جلیلی حمایت کرده بود، نیست؟ این در حالی است که مطابق گفته های دبیرکل جبهه پایداری، «سیاست‌های کلی و خط و مشی جبهه پایداری را شورای فقهی تعیین می کند» که آیت الله مصباح در راس این شورا قرار دارد.


چرخش ۱۸۰ درجه ای؟
اما سخنان سخنگوی جبهه پایداری در حالی بیان می شود که بسیاری از ناظران سیاسی معتقدند مواضع متضاد سعید جلیلی و حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی درباره سیاست های هسته ای، عملا یک دوقطبی انتخاباتی ایجاد کرده بود. حال چگونه است که سخنگوی جبهه پایداری که حامی اصلی جلیلی به عنوان یک سوی این دوقطبی محسوب می شود، به یکباره بعد از انتخابات به این نتیجه می رسد که آنها می توانستند از ۱۸۰ درجه نظر خود را تغییر دهند و از روحانی حمایت کنند معلوم نیست!
به نظر می رسد این سخن سخنگوی جبهه پایداری بیش از هر موضوع دیگری، مواضع جلیلی را به طور کامل زیر سوال برده و در واقع مواضع پیشین جریان سیاسی متبوع خود و کاندیدای مورد حمایتشان را زیر پا گذاشته است!
باید منتظر ماند و دید این تغییر رویکرد ۱۸۰درجه ای که می تواند مانند برخی از دیگر مواضع این جریان سیاسی، پایدار نباشد، چه توجیهی در نزد آنان دارد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵