داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88640
 
سخنان جدید سردار سلیمانی درباره داعش
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نابودی داعش در عراق را نتیجه خون شهدا دانست و تاکید کرد: داعش بلای بزرگ و سهمگینی است که با همه بلاهای تاریخ بشریت قابل مقایسه نیست.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نابودی داعش در عراق را نتیجه خون شهدا دانست و تاکید کرد: داعش بلای بزرگ و سهمگینی است که با همه بلاهای تاریخ بشریت قابل مقایسه نیست.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردارسرلشکرپاسدار قاسم سلیمانی روز دوشنبه در آیین یادبود چهلمین روزعروج عارفانه شهید مدافع حرم سردار حاج شعبان نصیری افزود: امروز نتیجه شهادت ایشان و شهدای دیگر به جشن بزرگ بسته شدن پرونده پدیده ای نامبارک در عراق منجر شد.
فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه سردار نصیری نخستین سردار شهید جمهوری اسلامی ایران در خدمت به مردم عراق بود، افزود: این شهید تحت بیرق و پرچم کشورعراق برای حمایت از مردم مظلوم و عزیزی بود که سال های بسیار طولانی مورد ظلم و ستم واقع شدند.
سردارسلیمانی ادامه داد: مردم عراق در این سال ها و روزها درگیرمشکلاتی خطرناک تر از فتنه بعث و بلای سهمگینی اند؛ پدیده شوم داعش نه فقط وحدت و خاک عراق را با خطر روبه رو کرد بلکه جهان را با خطری بزرگ تهدید می کند.
فرمانده سپاه قدس، خسارت بزرگ داعش به جهان اسلام را همسو با خسارت دوران اولیه درجنگ خوارج دانست و گفت: حادثه ای به این بزرگی در طول تاریخ رخ نداده بود که درون خانواده عالم اسلام به وجود آید.
وی گفت: یکی از مواردی که درحوادث عراق و سوریه به مدد این کشور آمد حزب الله لبنان بود و من دست این سید بزرگوار، سید حسن نصرالله را می ببوسم.

** پیروزی مردم عراق برخاسته از تقوا و مرجعیت بود
سردارسلیمانی با اشاره به دومین عامل پیروزی مردم عراق اظهارداشت: این پیروزی برخاسته از تقوا و حکمت مردی وارسته و برجسته و مرجعیت آیت الله سیستانی بود.
وی افزود: این مرد زمان شناس و فقیه حکیم در مواقع متعددی مردم عراق و کشور را نجات داده است. در زمان اشغال وجود این شخصیت و اصرار او بر نوشتن قانون اساسی که به دست ملت عراق و انتخابات برمبنای قانون اساسی و سپردن آن به دولت های مختلف و شکل گیری دولت های اولیه و پس از آن و در برخورد با فتنه ها و در نزدیکی شیعه و سنی ابای خود را پدرانه گشود و همه ملت عراق را در زیر این ابا جا داد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تاکید کرد: امروزکسی نیست که درعراق احساس کند طایفه ای وجود ندارد و حتی ایزدی ها و ترکمن ها مسیحی ها که احساس نکرده باشند که این مرجع عالیقدر جهان تشیع نه تنها مرجعیت و حامی شیعه در عراق است و حامی تک تک مردم عراق است و حتی بالعکس در برخی جاها در برخی از قبایل به دلیل ایجاد صمیمت و محبت بیشتر بوده است.
وی تصریح کرد: فتوای این مرد موقعیت شناس این حکیم به موقع به پا خواسته باعث شد جوانان عراق را به خروش وادار کند و این شرجه طیبه مقدس ارزشمند حشد الشعبی را بنا گذاشت با این فتوای یک مرجع، یک انسان حکیم منقی و آن هم با این جامعیتی در وقت خودش که در بیان خودشان داشتند که با فتوایی همراه با توصیه های مختلف شرعی بود مردم عراق را به صف مبارزه کشاند وعراق نجات داد.
سرلشکرسلیمانی بیان داشت: شما این همبستگی که درعراق به وجود آمده است را در تاریخ عراق باید نادر دید و مردم عراق نیز باید بدانند این شیعه از بصره، ناصریه ، العماره و جاهای گوناگون مناطق جنوبی از کوت، کربلا و دیگر نقاط عراق به کمک خواهران و برادران در محاصره این بلا گرفتار شده سنی خودشان آمدند تا خونشان را برای آنها فدا کنند ارزشمند است.
وی ادامه داد: این نشان داد که این ملت در همزیستی و برادری می تواند تا ابد در کنار هم زندگی کند و کسی نمی تواند این ملت را از هم تفکیک کند این حماسه، حماسه بزرگی بود و تاریک جوانان عراقی در حمایت از مردم عراق کردند بی نظیر بود و نخستین تاثیر آن در حرکت مردم عراق بود فتوا و درایت و بصیرت مرجعیت متقی و حکیم نشسته در نجف آیت الله سیستانی بود.
سردارسلیمانی اظهارداشت: تاثیر این فتوا همانگونه که گفتم درحشدالشعبی بود. این دوره صدر اسلام که اوث و خزرج به مدد اسلام آمدند گروه های مختلفی نیز در عراق با اسم های گوناگون با پرچم های گوناگون آمدند اما تحت خیمه و پرچم مرجعیت بود و این نکته را باید بگویم در تمام ملاقات های شخصیت های عراق و در تمام سیاست گذاری های جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری تاکید اساسی به همه شخصیت های عراق و سیاستگذاران عراق و ایران داشتند که باید از مردم و مرجعیت عراق حمایت کرد.
« رهبر انقلاب فرمودند که آیت الله سیستانی گنجی برای ملت عراق است و ملت عراق باید قدر این گنج را بدانند. ایشان آیت الله سیستانی را پناهگاهی بزرگ برای ملت عراق ارزیابی کردند که امروز همه آحاد ملت عراق در پناه آن هستند و آیت الله را ناجی ملت عراق دربخش های مهمی دانستند و تاکید برای حمایت از آیت الله سیستانی توسط جوانان و مسوولان عراقی ازخواسته های رهبر معظم انقلاب بود که بسیار اثرگذار بود».
سردارسلیمانی افزود: درنتیجه دولت جمهوری اسلامی ازهرگونه کمکی نباید دریغ کند و امکانات و درها را به سوی ملت عراق باز کند به همین دلیل وزارت دفاع جمهوری اسلامی سه شیفت سلاح برای حشد الشعبی شرطه اتحادیه و ارتش سلاح تولید کرده و بدون چشم داشت برای آنها ارسال کرد متخصصان ایرانی در کنار برادران عراقی خودشان درجلو صفوف رزمندگان عراقی حماسه آفریدند.

** برخی از مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی شود
فرمانده سپاه قدس افزود: بعضی وقت ها ما از راه دیپلماتیک که البته کارخوبی است و دردنیا به آن تاکید می کنند اقداماتی می کنیم، اما بعضی از گره ها و حل برخی مشکلات خصوصا آن جاهایی که مشکلات مهمی وجود دارد فقط با دیپلماسی حل نمی شود.
سردارسلیمانی تصریح کرد: آنجا اتفاقات دیگری است که از همه رفتارهای دیپلماسی معمول عبور می کند درها را می گشاید، پیوندها را ایجاد کرده، یخ ها را ذوب و یک صمیمت و اخوتی به وجود می آورد. خون شهید نصیری از این خون ها بود.
فرمانده سپاه قدس اظهارداشت: این خون و خون دیگر شهیدان ایرانی که در خدمت به برادران مجاهد عراقی در سرتاسر این مبارزه از شمال بغداد تا موصل بر زمین جاری شد پیمانه ای ازخون یک ملت بود. صداقت، حقیقت و وفای یک ملت در حمایت در پشتیبانی از کشوری که مورد ظلم و ستم واقع شده است.
سردارسلیمانی بیان کرد: کدام دیپلماسی می تواند کار خون شهید نصیری، تقوی، همدانی و صدها شهید را که در این مسیر ازجمهوری اسلامی برای دفاع از بشریت بر زمین جاری شد، انجام دهد.
فرمانده سپاه قدس عنوان داشت: چه شهیدان و سرداران بزرگی که جمهوری اسلامی در این مسیر فدا کرد، هم فدای ملت ایران و هم فدای ملت ها هم فدای منطقه و هم فدای جهان کرد.
سردارسلیمانی اضافه کرد: کجا شما چنین صمیمیت و صداقتی می بینید بعضی از برادران عراقی ما از روی ادب، محبت و احساس لطف به دلیل دوران طولانی از خدمت جمهوری اسلامی به آنها خود را سربازان ملت ایران و رهبر معظم انقلاب معرفی می کنند.
فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: کاری که ملت ایران و فرزندان آنها در خدمت به ملت عراق کردند کارسربازی در زیر بیرق و پرچم فرماندهی عراق بود.
سردارسلیمانی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران مانند کشورهای دیگر نبود که به عراق قرارداد تسهیلاتی ببندد و پول عراق را دریافت کند اما به عراق در وقت اضطرار (مانند آمریکایی ها) سلاح را ندهد.
فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: درهمین نیروی هوایی سپاه تنها اسکاتران جنگی که وجود داشت، سوخو 24 بود که به محض درخواست عراق آن را در اختیار ملت عراق قرار داد.
سردار سلیمانی افزود: نخست وزیر وقت عراق درخواست کرد همه این هواپیماهای جنگی تقدیم عراق برای مبارزه شد.
فرمانده سپاه قدس ادامه داد: هزاران تن سلاح و مهمات بدون بحث درباره پول و اینکه سندی امضا شود به سمت عراق سرازیر شد و ملت ایران با جان و مالش و توصیه و تاکید جدی رهبری در میدان حمایت از عراق آمد.
سردار سلیمانی ادامه داد: اولا این پیروزی های بزرگ که در میدان اتفاق افتاد، یقیقا به مدد حشدالشعبی، ارتش عراق و شورته اتحادیه بوده اما حشدالشعبی نقش بی بدیلی داشته که نیروهای جوان داوطلبی که در کنار ارتش قرار گرفتند و تاثیرات متفاوت متقابلی بر یکدیگر داشتند باعث حماسه های بزرگی شدند.
فرمانده سپاه قدس گفت: حشد یک امر واجب و ضروری برای ملت عراق بود که نگاه بدخواهان و توطئه آمیزی را که در عراق بود، برای همیشه خنثی کرد.
سردار سلیمانی تاکید کرد: حشد یک قدرت مردمی عظیم پایه گذاشت و تاثیر فرهنگی بزرگی بود که ساختارها و سپاه آن قدرتمندتر از هر ارتشی در منطقه است.
فرمانده سپاه قدس به سومین عامل پیروزی مردم عراق بر داعش اشاره کرد و گفت: ارتش عراق سومین عامل پیروزی بود که نیروهای مسلحی که در قلب این حادثه بودند.
سردار سلیمانی اضافه کرد: امروز نمی توانید هیچ آثاری از حزب بعث در ارتش حس کنید و امروز این ارتش به سمت یک ارتش اسلامی ملی و ارتش حزب اللهی در حرکت است.
فرمانده سپاه قدس بیان داشت: شما بیرق ها، شعارها و پرچم های این ارتش را می بینید که چگونه است، زیرا فرماندهان ارشد این ارتش فرماندهان لایقی هستند که در سه سال گذشته توانستند پیروزی های بزرگی را کسب کنند و طراحی های بزرگی را انجام دهند و ارتشی که برابر این حملات ددمنشانه و وحشیانه داعش مقاومت کرد و آن را در هم شکست. این ارتش بود که لیاقت خود را نشان داد.
سردار سلیمانی عنوان کرد: ارتشی که توانست در یک شهر دو میلیون نفری موصل با مروت و با مدارا کردن با مردم پیروزی بزرگی را به دست آورد، ارتش لایقی است و فرماندهان لشکرهای زیادی در جلوی صفوف رزمندگان خود به شهادت رسیدند و ارتش عراق امروز یک ارتش قابل اعتماد و قوی در منطقه است و می تواند از خود برابر هر تجاوزی به عراق دفاع کند و نیاز ندارد کسی به بهانه اینکه بخواهد به نیروهای مسلح عراقی کمک کند، بتواند خود را در عراق به دولت این کشور تحمیل کند.
فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: ارتش عراق به مجاهدت سرداران و فرماندهان گمنام خود کشور را از اشتغال نجات داد و داعش را بیرون کرد و امروز کسانی که طمع به ماندگاری در عراق دارند را نیز بیرون خواهد کرد و اجازه ماندگاری به هیچ نیروی مسلحی را غیر از نیروهای مسلح عراق نخواهد داد، این قدرت امروز شکل گرفته است.
سردار سلیمانی چهارمین عامل پیروز مردم عراق را دولت و پارلمان مردم عراق دانست و گفت: نمی توان نقش شخصیت ها را نادیده گرفت. چه شخصیت هایی که در میدان بودند و شهدای بزرگی که به شهادت رسیدند و نامشان برده نشد، ولی نقش دولت و پارلمان عراق نقش بی بدیلی است.
فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: نقش نخست وزیر دولت عراق دکتر عبادی نقش بی بدیلی است او به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق توانست یک همبستگی بسیار بزرگ و مهمی را در بین نیروهای مسلح و حشد با یک هماهنگی دقیق و درست ایجاد کند و این کار بزرگ را به سرانجام موفقی برساند.
سردار سلیمانی ادامه داد: این برادران نظامی نبودند، اما به دلیل اینکه حب وطن و انگیزه های بالایی داشتند، توانستند کارهای بزرگی را انجام دهند و نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح نقش بی بدیلی داشت.
فرمانده سپاه قدس گفت: نقش پارلمان عراق نیز به همین گونه و پارلمان در تشکیل حشدالشعبی و ایستادگی و پشتیبانی از دولت و حضور نمایندگان مجلس در میدان ها نقش بزرگی بود.
سردار سلیمانی افزود: در آخر نقش احزاب سیاسی و گروه های مختلف قومی عراق نقش بزرگی بود و در واقع می توان گفت در یک کلمه این پیروزی بزرگی برای عراق امروز به دست آمده نیازمند تفسیر و تحلیل بسیاری است.
فرمانده سپاه قدس ادامه داد: پایان بخشیدن به حاکمیت داعش کار بسیار بزرگی است که نیازمند سال های طولانی است که تمامی بخش های هنری و اصحاب قلم به آن بپردازند تا زوایای مجهول آن بر ملا شود.
سردار سلیمانی تصریح کرد: امروز مردم عراق به خوبی فهمیده اند که این دسیسه های خطرناک که دست های اجنبی در آن وجود داشت و به کار رفته بود و اجنبی در تاسیس آن و کشورهای بیگانه که در لباس دوست خودشان را به مردم عراق نمایان کردند در درون زندان های عراق و در تماس با عناصر تکفیری و القاعده در زندان ها پایه گذار تاسیس داعش در عراق شدند.
فرمانده سپاه قدس بیان کرد: همان طور که در مناظرات انتخاباتی آمریکا دیدید که کاندید ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور وقت آمریکا را متهم به تاسیس داعش کرد که این ادعای ایرانی نیست، بلکه در سطح عالی آمریکا مطرح شده است.
سردار سلیمانی عنوان داشت: امروز شیعه و سنی بعد از این حوادث به این نتیجه رسیده اند که ترک، عرب و ترکمن در بخش های متعددی مسئولیت اداره کشور خود را به دست گیرند و خدا را سپاسگزاریم که ملت ایران در حوادث عراق و سوریه توانست در حمایت از این ملت های مظلوم با اهدای بهترین جوانان و مردان خود و با پشتیبانی های به موقع و بزرگی که انجام داد به این پیروزی کمک کند و سهمی از این پیروزی و خوشحالی و شادی قلوب مردم مظلوم عراق اعم از کرد و سنی شیعه و ایزدی داشته باشد و ملت ایران از این بابت خوشحالند.
فرمانده سپاه قدس در پایان از شهدای مدافع حرم یاد کرد و ادامه داد: این تاریخ ارزشمند حماسه ملت ایران را باید نگاشت و آن را تبیین کرد.
سردار سلیمانی پس از سخنان خود دوباره پشت تریبون قرار گرفت و در سخنان کوتاهی اضافه کرد: یکی از جایگاه های مهمی که در حوادث عراق و سوریه به مدد ملت عراق آمد، حزب الله لبنان بود و من واقعا جا دارد از اینجا دست این سید حکیم بزرگ سیدحسن نصرالله را ببوسم که شهدای بسیار ارزشمندی را تقدیم کرد و در کنار دیگر رزمندگان تمامی توان خود را در اختیار نیروهای مسلح عراق گذاشت و باید ملت عراق قدر این سازمان جهادپرور، جهادی حزب الله را بداند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵