داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84860
 
مطهری: دانش آشتیانی تخلفی مرتکب نشده
 
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر من دانش آشتیانی تخلفی مرتکب نشده و مقصر نیست، برخی موضوعاتی که مطرح می شود اقدامات غیر اخلاقی است که در نزدیکی انتخابات انجام می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر من دانش آشتیانی تخلفی مرتکب نشده و مقصر نیست، برخی موضوعاتی که مطرح می شود اقدامات غیر اخلاقی است که در نزدیکی انتخابات انجام می شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز - چهارشنبه -مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره گزارش امروز کمیسیون اصل 90 مبنی بر این که دانش آشتیانی تخلفی مرتکب نشده است، اظهارکرد: به نظرم آقای دانش آشتیانی مقصر نیست. وی بلافاصله بعد از رای اعتماد مجلس از هیات مدیره آن شرکت ها استعفا کرد ولی مراحل اداری کار طولانی شد و هنوز به روزنامه رسمی نرسیده است.
وی تاکید کرد: به نظرم دانش آشتیانی تخلفی مرتکب نشده است.
در ادامه خبرنگاری از مطهری پرسید با توجه به این که هنوز رای تجدید نظر در مورد پرونده آقای دانش آشتیانی صادر نشده نمی توانند در مورد فردی اعلام جرم کنند، آیا اعلام جرم درباره آقای دانش آشتیانی درست بود که مطهری پاسخ داد، آنها کارهای غیراخلاقی است که در این انتخابات صورت می گیرد و واقعا به اخلاق جامعه ضربه می زند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: باید این را درک کنیم که اگر کسی شخصیتش حفظ شود و رای نیاورد بهتر از این است که همه اصول اخلاقی را زیرپا بگذارد و پیروز شود در حالی که شخصیتش را از دست داده و تنزل کرده باشد.
مطهری یادآور شد: شخصیت افراد در همین جاها و همین بزنگاه‌ها مشخص می شود که چه کسانی به اصول اخلاقی پایبند هستند یا مرزهای اخلاق را در می نوردند.
وی همچنین گفت: نامه‌ای را در روزهای گذشته مشاهده کردم که دادگستری به هیأت نظارت بر انتخابات در خصوص رد صلاحیت افرادی که پیش از این در انتخابات شوراها تأیید صلاحیت شده بودند، ارسال کرده بود، در حالی که وقتی هیأت نظارت استان نامزدی را تأیید صلاحیت می‌کند و شکایتی نیز از او وجود ندارد این که دادگستری وارد شود و لیستی بدهد که این افراد باید رد صلاحیت شوند یا نامه‌ای از شورای عالی امنیت ملی داده شود که این افراد صلاحیتشان مورد تأیید نیست، رفتاری قانونی نیست.
وی افزود: هیات‌های اجرایی و نظارت پیش از بررسی صلاحیت افراد استعلام‌های لازم را از مراجع چهارگانه دریافت کرده‌اند و هیأت نظارت نیز بر عملکرد هیأت‌های اجرایی نظارت داشته و وقتی کسی تأیید شده است ورود نهادهای غیر ذیربط به این قضیه قانونی نیست و باعث می‌شود هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تحت فشار قرار گیرد و آنها نیز ممکن است تسلیم شوند و این گونه حق افراد ضایع می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: این اقدام به دلیل فشار ازسوی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بوده و بحث شورای نگهبان نیست و من روز گذشته در انتهای نطق خود نیز قصد اشاره به این موضوع را داشتم.
مطهری همچنین گفت: البته ما در ملاقاتی که با اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات داشتیم به آنها توصیه کردیم در مقابل فشارها مقاومت کنند و نباید زیر بار اقدامات غیرقانونی بروند،از این رو کل این دخالت‌ها را غیرقانونی می‌دانم.
وی درباره برخی از تخریب ها علیه دولت نیز اظهارکرد: رفتارها در انتخابات عوامانه شده و نامزدها گاهی به عوام‌فریبی دست می‌زنند و تمایل دارند از بی‌اطلاعی مردم سوء استفاده کنند، حتی اگر در این فضا شور انتخاباتی بیشتر شود و مشارکت افزایش پیدا کند جلب آرای مردم به هر قیمتی روش درستی نیست و ما نباید برای رسیدن به هدف از هر وسیله‌ای استفاده کنیم.
نایب رییس دوم مجلس درباره تخلفات برخی رسانه ها در انتخابات خاطرنشان کرد: این موضوع براساس قانون باید بررسی شود و هیات نظارت بر مطبوعات با دقت و حساسیت به این موضوع نظارت می‌کند و صرف نظر از این که چه رسانه ای این کار را انجام می‌دهد باید با آن برخورد کند.
مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا نگرانی برای انتخابات دارد ، بیان کرد: نگرانی درمورد روال برگزاری انتخابات وجود ندارد و قطعا شرایط این انتخابات با سال 88 متفاوت است و دلیل این موضوع این است که آقای احمدی نژاد در این انتخابات حاضر نیست، چراکه ایشان یک موجود خاصی بود و سلسله جنبان فتنه در آن زمان حضور وی بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵