داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 82880
 
آغاز ریل‌گذاری خط آهن نقده به ارومیه
 
عملیات ریل‌گذاری خط آهن محور نقده به ارومیه آغاز شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
عملیات ریل‌گذاری خط آهن محور نقده به ارومیه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از ایستگاه راه آهن نقده گفت: ایستگاه راه آهن ارومیه به عنوان یکی از ۵ محور ریلی مدنظر دولت در مراحل نهایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۳ کیلومتر از زیرسازی و روسازی مسیر ریلی مهاباد به نقده انجام شده است افزود: ایستگاه نقده در حال حاضر از بیش از ۹۰ درصد پیشرفت در زیرسازی و روسازی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا دو هفته دیگر با حضور رئیس جمهوری افتتاح شود.

خادمی گفت: از مسیر ریلی ۷۵ کیلومتری نقده به ارومیه، ۲۵ کیلومتر آن آماده ریل‌گذاری است و امروز مقدمات ریل گذاری آن از دو نقطه آغاز شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در راستای توسعه شبکه ریلی کشور منابع مالی ۵ محور از جمله ارومیه، رشت، کرمانشاه، همدان و اتصال جدید تبریز تامین شده است گفت: هدف دولت افزایش حمل و نقل ریلی است و این ۵ مرکز تا پایان عمر دولت به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه روزانه حداقل ۱۵۰۰متر ریل گذاری در ایستگاه نقده انجام می شود افزود: تزریق مالی طبق برنامه ریزی های معین شده انجام گرفته و امیدواریم پیمانکاران طبق زمانبندی مشخص پروژه را به اتمام رسانده و مردم ارومیه از نعمت قطار بهره مند شوند.

خادمی در خصوص هزینه های پروژه راه آهن مراغه -ارومیه گفت: تاکنون ۱۰۰۰میلیارد تومان برای تکمیل پروژه هزینه شده که برای محور نقده ارومیه نیز ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵