داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18106
 
ثبت بیشترین افزایش هفتگی قیمت طلا در ۲ سال اخیر
آیا قیمت جهانی طلا افزایش می یابد
 
نکونیوز: با وجود انکه در روز جمعه قیمت جهانی طلا اندکی تنزل یافت اما در کل طی هفته گذشته بیشترین افزایش هفتگی این فلز در دوسال اخیر به ثبت رسید .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۵
به گزارش نکونیوز به نقل از " رویترز" در یک هفته اخیر قیمت طلا در بازار فروش فوری با ۴.۸ درصد افزایش همراه شده که این بیشترین میزان افزایش هفتگی قیمت طلا از ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ بوده است .
این افزایش قیمت به دنبال اظهارات اخیر بن برنانکه رئیس خزانه داری امریکا در خصوص تداوم سیاست تزریق پولی به دلیل پایین بودن تورم و نامطمئن بودن وضعیت بازار اشتغال صورت گرفته است.
روز جمعه قیمت طلا در بازار فروش فوری ۰.۲ درصد کاهش داشته و به ۱۲۸۲.۰۶ دلار در هر اونس رسیده است . این کاهش پس از ۴ روز افزایش متوالی صورت گرفته است.
طبق گفته تحلیلگران عکس العمل بازار جهانی طلا به سخنان اخیر نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور قبرس در خصوص انکه در حال حاضر وضعیت اقتصادی این جزیره به حدی وخیم نیست که ذخایر طلایی خود را بفروشد بسیار کمرنگ و محدود بوده است.
روز جمعه علاوه بر طلا برخی دیگر فلزات نیز تنزل قیمت داشتند . قیمت نقره نیز ۱.۱ درصد کاهش داشته و به ۱۹.۸۷ دلار درهر اونس رسیده است . قیمت پلاتین نیز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۰۲.۹۹ دلار در هر اونس رسیده است . اما در این میان قیمت پالادیم با ۰.۱ درصد افزایش ۷۱۶.۹۷ دلار در هر اونس معامله شده است .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵