داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 42406
 
روی خوش بورس به سهامداران
 
بورس تهران در معاملات اولین روز هفته شروع خوبی را تجربه کرد و با افزایش قیمت ها و سایر متغیرها مواجه شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۶
بورس تهران در معاملات اولین روز هفته شروع خوبی را تجربه کرد و با افزایش قیمت ها و سایر متغیرها مواجه شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بورس تهران در اولین روز معاملاتی خود روی خوشی به سهامداران نشان داد و پس از مدتها رکود و انزوا با افزایش قیمت ها و تشکیل صف های خرید مواجه شد.

افزایش قیمت نفت در کنار تصمیمات اقتصادی همچون کاهش نرخ بهره مالکانه معادن موجب شد تا انگیزه خرید در بورس تقویت شده و سهامداران تالار شیشه ای در معاملات امروز خود با افزایش قیمت سهام شرکتها و تشکیل صف های خرید مواجه شوند.

در بازار امروز اغلب سهام شرکتها مثبت شده و شرکت‌های بانکی و خودرویی از بیشترین استقبال برخوردار شدند به طوری که با حاکم شدن جو مثبت در بازار و افزایش تقاضا دماسنج بازار سرمایه ۲۸۸ واحد رشد کرد و به نیمه ۶۵ هزار واحد رسید.

بر این اساس شرکتهایی همچون بانک صادرات، مپنا، بانک تجارت، ایران خودرو،بانک ملت،گسترش نفت و گاز پارسیان،سایپا و بانک انصار بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشته و شرکتهایی مانند فولاد خوزستان ،ایران ترانسفو و هلدینگ خلیج فارس مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در بازار اولین روز هفته شرکتهای سرمایه گذاری صنعت بیمه،سرمایه گذاری صنعت نفت به همراه شرکتهای خودرویی مانند ایران خودرو و گروه بهمن از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکتهای کمباین سازی،پارس دارو و حفاری شمال بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

افزایش فعالیت سهامداران حقیقی در بورس و بازگشت نسبی امید به بازارموجب شد تا در معاملات امروز حجم و ارزش معاملات هم با افزایش مواجه شود به طوری که در مجموع ۵۵۷ میلیون سهم به ارزش ۱۰۲ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه مجددا به بالای ۲۹۴ هزار میلیارد تومان رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵