کد مطلب: 34685
 
کاهش مصرف سوخت مایع کشور
 
مصرف سوخت مایع کشور در هفته نخست شهریور ماه امسال با حدود ٦١ میلیون لیتر کاهش نسبت به هفته قبل از آن به بیش از میلیارد لیتر رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۶
مصرف سوخت مایع کشور در هفته نخست شهریور ماه امسال با حدود ٦١ میلیون لیتر کاهش نسبت به هفته قبل از آن به بیش از میلیارد لیتر رسید.

به گزارش شانا، بخشهای مختلف مصرف کننده سوخت مایع از جمله نیروگاههای کشور در بازه زمانی یکم تا هفتم شهریور ماه امسال، یک میلیارد و ٢٤ میلیون لیتر نفتگاز و نفت کوره مصرف کردند.

این گزارش حاکی است: در بازه زمانی یاد شده ٧٠٣ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر نفتگاز و ٣٢٠ میلیون و یکصد هزار لیتر نفت کوره مصرف شده است.

مقایسه مصرف سوخت مایع در هفته منتهی به هفتم شهریور ماه با هفته قبل از آن،(یک میلیارد و ٨٤ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر) نشان می دهد مصرف این دو فرآورده نفتی (نفتگاز و نفت کوره) ٦٠,٨ میلیون لیتر کاهش یافته است.

بر پایه این گزارش، بیشترین مصرف نفتگاز با ١٤٦,٣ میلیون لیتر به روز سه شنبه ( ٤ شهریور) و کمترین میزان مصرف این فرآورده نیز با ٧٤ میلیون لیتر به روز شنبه (اول شهریور ماه) مربوط می شود.

همچنین بیشترین مصرف نفت کوره نیز در بازه زمانی یکم تا هفتم شهریور ماه امسال با ٥٨,٦ میلیون لیتر به روز جمعه (هفتم شهریور ماه) و کمترین میزان مصرف آن نیز با ٣٢.٧ میلیون لیتر به روز شنبه (اول شهریور ماه) مربوط می شود.

میانگین مصرف نفتگاز در این بازه زمانی ١٠٠ میلیون لیتر و ٥٤٠ هزار لیتر و میانگین مصرف نفت کوره نیز ٤٥ میلیون و ٧٢٠ هزار لیتر بوده است.

آمار مصرف سوخت مایع منتهی به هفتم شهریور ماه نشان می دهد مصرف میانگین نفتگاز در این بازه زمانی نسبت به هفته قبل از آن ١٨ میلیون و ٥٦٠ هزار لیتر کاهش و مصرف نفت کوره نیز نزدیک به ١٠ میلیون لیتر افزایش داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵