داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11455
 
انتقاد ازطائب: حمايت از سوريه چه ربطي به دفاع از خوزستان دارد؟
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۱
کیهان نوشت: اظهارات نادرست يكي از خطباي انقلابي درباره اولويت سوريه يا خوزستان، مورد سوء استفاده رسانه هاي فتنه گر و ضدانقلابي قرار گرفت كه در عمل خائن به كشورند اما اين بار طرفدار تماميت ارضي شده اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجو مهدي طائب در جمع مسئولان بسيج دانشجويي گفته است: سوريه استان سي و پنجم و يك استان استراتژيك براي ماست.

وي مي گويد: اگر دشمن به ما هجوم كند و بخواهد سوريه يا خوزستان را بگيرد اولويت با اين است كه ما سوريه را نگه داريم چون اگر سوريه را نگه داريم مي توانيم خوزستان را هم پس بگيريم اما اگر سوريه را از دست بدهيم، تهران را هم نمي توانيم نگه داريم.

به دنبال انتشار اين خبر طيف رسانه هاي فعال در شبكه عنكبوت موجي از تبليغات فريبكارانه را به راه انداختند و مدعي نگراني براي تماميت ارضي كشور شدند. هر چند حجت الاسلام مهدي طائب در مصاحبه با خبرگزاري فارس مي گويد رسانه ها مقدمه و زيربناي تحليلم درباره سوريه را تقطيع و تحريف كردند، اما توضيح نداده كه دقيقاً تحريف انجام گرفته چه بوده و منظور وي چه بوده است؟

در عين حال بايد تصريح كرد كه براي انتقال يك ذهنيت لازم نيست دفاع از محور مقاومت در سوريه را با دفاع از تماميت سرزميني در خوزستان يا استان ديگر را در تعارض قرار دهيم، ضمن اينكه سوريه استاني از استان هاي ما نيست بلكه يك عضو مهم و راهبردي محور مقاومت ضد صهيونيستي است. در عين حال موقعيت امروز سوريه در برابر جنگ نيابتي آمريكا و اسرائيل، موقعيت كاملاً مسلط و مقتدري است و بنابراين فرض اظهار شده در اظهارات مذكور نيز موضوعيت ندارد.

از سوي ديگر رمز موفقيت دكترين جمهوري اسلامي، بسيج روحيه مقاومت اسلامي در ميان ملت هاي منطقه و از جمله لبنان و فلسطين و سوريه است و امروز همين روحيه است كه رژيم صهيونيستي و آمريكا و ارتجاع عرب را به شكست كشانده است.

با اين اوصاف انتظار مي رود افراد در اظهارنظرهاي خود به ويژه در مسائل تخصصي دقت بيشتري به خرج دهند و احياناً در صورت اظهارنظر اشتباه يا تحريف اظهارات خود، به موقع اصلاح كنند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵