کد مطلب: 71495
 
آیا گاز روسیه بی‌ارزش می‌شود؟
 
یک روزنامه روسی با ارائه تحلیلی از رشد انرژی های جایگزین هشدار داده است که گاز روسیه در حال از دست دادن ارزش گذشته خود است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
یک روزنامه روسی با ارائه تحلیلی از رشد انرژی های جایگزین هشدار داده است که گاز روسیه در حال از دست دادن ارزش گذشته خود است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت روزنامه روسيسکايا کارشناسان مرکز تحلیلی دولت روسيه در گزارش ماه ژوئیه خود خاطر نشان می‌کنند: بازار انرژی روسيه که به همکاری با اروپایی‌ها بر اساس اصل "منابع در ازای تکنولوژی" خو گرفته با چند مشکل مواجه مي‌شود.

این کارشناس برای این ادعای خود دلایلی را مطرح کرده و نوشته است :


اولاً در داخل خود روسيه تقاضای انرژی برق از سال 2009 پایین رفته و مازاد برق در کشور بروز کرده است.
ثانیاً اروپا بطور فزاینده به کاربرد منابع جایگزین و احیا شونده انرژی متوسل مي‌شود و این امر برای تحویل گاز روسيه به آن مشکل ایجاد می‌کند.
مشکل اصلی مازاد ظرفیت تولید برق است که با سقوط تقاضا، عدم پرداخت‌های مرمن و ابهام در چشم‌اندازهای توسعه ارتباط دارد. موقعیت کنونی بنظر کارشناسان 6 سال ادامه خواهد یافت.
در این شرایط مي‌شود به توسعه فن‌آوریهای صرفه جویی کننده در مصرف انرژی رو آورد ولی کمپانی‌های روسيه در رابطه با ذخایر محسوس نفت، گاز و زغال سنگ از این امر طفره می‌روند.
خاطر نشان مي‌شود کاربرد منابع احیا شونده انرژی در کشورهای اسکاندیناوی به 30 تا 40 درصد رسیده و آلمان، اسپانیا و ایتالیا سعی دارند از آنها عقب نمانند ولی این کشورها خریداران اصلی گاز روسيه هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵