کد مطلب: 108856
 
لجبازی جدید با خریداران نفت ایران
 
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد برای کشورها دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی ایران نسبت به دوران اوباما دشوارتر خواهد بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد برای کشورها دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی ایران نسبت به دوران اوباما دشوارتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منوچین در مصاحبه با رویترز در فلسطین اشغالی که اولین نقطه آغاز سفر وی به خاورمیانه است، گفت: کشورها باید خرید نفت ایران را بیش از ۲۰ درصد از سطحی که در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ برای دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه تهران کاهش داده بودند، کاهش دهند.

منوچین گفت: انتظار دارم اگر ما معافیتی دهیم برای کاهش خرید بسیار بیشتری باشد. وی در ادامه افزود: قیمت نفت پیش از این بالا رفته، بنابراین انتظار من این است که بازار نفت آنچه را که در کاهش عرضه اتفاق خواهد افتاد، پیش‌بینی کرده است. براین باورم که اطلاعات پیش از این در قیمت نفت انعکاس یافته است.

اظهارات منوچین دو هفته پیش از آغاز تحریم‌های نفتی و مالی دولت امریکا علیه ایران مطرح شده است.

براساس این گزارش، صادرات نفت ایران ممکن است به دلیل تحریم‌ها بازارهای نفت را دچار کمبود عرضه کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد: انتظار ندارم صادرات نفت ایران در نوامبر به صفر برسد، اما انتظار دارم ما آن را به صفر برسانیم. پیش از این کاهش قابل توجهی در صادرات ایران روی داده است.

اظهارات وی در حالی مطرح شده که دولت آمریکا در صدد اعطای معافیت به کشورهایی است که میزان واردات نفت ایران را کاهش قابل توجهی داده‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵