کد مطلب: 77363
 
با تکنولوژی تماماً بومی
نیاز کشور به آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر برطرف شد
 
با به تولید رسیدن مجتمع تولیدی آنتی‌اکسیدان‌های پلیمرِ شرکت دهکده فناوری نکواروند، نیاز کشور به این محصول مهم برطرف خواهد شد. گفتنی است آنتی‌اکسیدان‌های پلیمری با تکنولوژی ۱۰۰ درصد بومی در این شرکت تولید خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
با به تولید رسیدن مجتمع تولیدی آنتی‌اکسیدان‌های پلیمرِ شرکت دهکده فناوری نکو اروند، نیاز کشور به این محصول مهم برطرف خواهد شد. گفتنی است آنتی‌اکسیدان‌های پلیمری با تکنولوژی ۱۰۰ درصد بومی در این شرکت تولید خواهد شد.
احسان نجابت مدیرعامل هلدینگ نکو در گفتگو با خبرنگار پتروشیمی نکونیوز گفت: شرکت دهکده فناوری نکواروند که زیرمجموعه هلدینگ نکو است، به دانش تولید آنتی‌اکسیدان‌های پلیمری دست یافته و با بهره‌برداری از مجتمع صنعتی این شرکت، تولید این محصولات از اواخر بهار سال ۹۶ آغاز خواهد شد.
محصولات پلیمری نیازمند افزودنی‌های متنوعی هستند که هریک در تقویت یکی از ویژگی‌های این مواد موثر و ضروری است. از جمله مهمترین این افزودنی‌ها انواع آنتی‌اکسیدان‌ها است که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شوند.
این مواد برای جلوگیری از تغییر رنگ پلیمرها و همچنین جلوگیری از شکننده شدن آنها افزوده می‌شوند و تقریبا تمام انواع پلیمرها، از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده می‌کنند.
به گفته مدیرعامل شرکت دهکده فناوری نکو اروند، ظرفیت تولید واحد صنعتی وابسته به این شرکت، ۲۵ هزار تن در سال است و آنتی اکسیدان‌های پرمصرف داخلی یعنی ۱۰۱۰، ۱۰۷۶ و ۱۶۸ (آنتی‌اکسیدان‌های اولیه و ثانویه) را تولید خواهد کرد. در حال حاضر، نیاز کشور به آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر از خارج از کشور تأمین می‌شود که با آغاز تولید از این واحد صنعتی، کشور در تأمین این محصولات خودکفا می‌شود.
وی در مورد موقعیت جغرافیایی این واحد صنعتی و شیوه تأمین اعتبار آن نیز گفت: واحد تولید آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر در زمینی به مساحت بیش از سه هکتار در شهرک صنعتی آبادان در دست احداث است و تسهیلات مورد نیاز توسط بانک صنعت و معدن تأمین شده است.
شرکت دهکده فناوری نکواروند یک شرکت دانش‌بنیان است که به تأیید معاونت علمی ریاست جمهوری رسیده است.
مدیرعامل هلدینگ نکو در مورد تکنولوژی مورد استفاده در این مجمتع صنعتی گفت: تکنولوژی تولید آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر کاملاً بومی است و روش تولید در سازمان ثبت اختراعات تهران، ثبت گردیده است.
وی به کیفیت محصول تولیدی شرکت دهکده فناوری نکواروند نیز اشاره کرد و گفت: بازده سنتز فرایندها در این واحد صنعتی بیش از ۹۸ درصد است و محصول تولیدی نسبت به بسیاری از نمونه‌های خارجی کیفیت بهتری دارد.
این فعال اقتصادی بخش خصوصی در مورد اهمیت محصولات تولیدی گفت: Irganox ۱۰۱۰، Irganox ۱۰۷۶ و Irgafos ۱۶۸ آنتی‌اکسیدان‌های پلیمری بسیار پرمصرفی هستند که هر سه در واحد صنعتی مورد اشاره تولید می‌شوند.
به گفته وی، ظرفیت واحد به گونه‌ای طراحی شده است که ۵۰ درصد برای تأمین کل نیاز داخلی و ۵۰ درصد برای صادرات درنظر گرفته شده است.
احسان نجابت در مورد پیمانکار پروژه احداث این واحد صنعتی گفت: پیمانکار این پروژه، شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی (PIDEC) است و انتظار می‌رود پروژه تا اواخر بهار ۹۶ به بهره‌برداری برسد.
گفتنی است که شرکت دهکده فناوری نکواروند آنتی‌اکسیدان‌های تولیدی خود را با نام‌های NECONOX 1010 ،NECONOX 1076 و NECOFOS 168 ثبت کرده است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵