داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11473
 
پیشنهاد ۳۷ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی در لایحه بودجه ۹۲
 
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان این‌که پیشنهاد ما برای درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲، ۳۷ هزار میلیارد تومان است، گفت: لایحه اصلاح قانون مالیات ‌های مستقیم همچنان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در حال بررسی است و امیدواریم تا پایان سال به تصویب برسد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۲
حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره سهم درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور اظهار کرد: پیشنهاد ما برای درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده ۳۷ هزار میلیارد تومان است.
وی در ادامه با بیان این که این رقم نهایی نشده و باید در مجلس مورد بررسی قرار بگیرد، اضافه کرد: در بودجه ۱۳۹۱ درآمد مالیاتی ۳۴ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده بود.
وکیلی همچنین درباره لایحه اصلاح قانون مالیات ‌های مستقیم گفت:این لایحه همچنان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در حال بررسی است و امیدواریم برای اجرای طرح جامع مالیاتی تا پایان سال به تصویب برسد. 
بنا به ماده ۱۱۷ قانون برنامه پنجم باید نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی مشروط به عدم افزایش نرخ مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم و با گسترش پایه‌های مالیاتی در پایان برنامه پنجم حداقل به ۱۰ درصد افزایش یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵