کد مطلب: 22273
 
شل میدان نفتی مجنون در عراق را افتتاح کرد
 
نکونیوز:شرکت رویال داچ شل روز گذشته میدان نفتی مجنون در جنوب کشور عراق را افتتاح کرد . قرار است در هفته های آتی میزان تولیدات روزانه این میدان به ۱۷۵ هزار بشکه در روز برسد که این رقم نقطه عطفی برای عراق و شل تلقی می شود .
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۸
به گزارش نکونیوز به نقل از " وال استریت ژورنال" مجنون که در بصره شهر جنوبی عراق قرار دارد یکی از ۴ میدان عظیم نفتی در این کشور است که توسط شرکت های بزرگ نفتی خارجی توسعه یافته و رسیدن آن به سطح تولید می تواند به عراق در دستیابی به اهداف تولید نفت خود برای رساندن سطح تولید از ۳.۲ میلیون بشکه کنونی به روزانه ۶ میلیون بشکه کمک کند .
شرکت شل تولید از این میدان را از روز ۲۰ ماه سپتامبر آغاز کرده و روز گذشته رسما این میدان را افتتاح کرد. طبق گفته سخنگوی این شرکت به زودی تولیدات این میدان به بیش از روزانه ۱۷۵ هزار بشکه خواهد رسید.
حسین الشهرستانی معاون نخست وزیر در حوزه انرژی پیش از این در دوبی اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری میزان تولیدات میدان مجنون به ۲۰۰ هزار بشکه در روز نیز خواهد رسید .
گفتنی است هم اکنون عراق قراردادهای نفتی زیادی با شرکتهای بزرگ نفتی مانند شل، اکسون، توتال، بریتیش پترولیوم و انی ایتالیا برای توسعه میادین نفتی اش دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵