داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 22147
 
جلسه دولت و ایرلاین‌ها برای آزادسازی نرخ بلیت
 
رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به جلسه دولت با ایرلاین‌ها برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما گفت: شرایط فعلی مناسب اجرای این طرح نیست زیرا هنوز در بخش ارزی و اقتصادی به ثبات نرسیدیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۴
به گزارش مهر، سید عبدالرضا موسوی در خصوص آزادسازی نرخ بلیت هواپیما و برنامه های دولت در این خصوص، گفت: هفته گذشته جلسه ای را با وزیر راه و شهرسازی داشتیم که در خصوص این طرح صحبت هایی شد.

وی با بیان اینکه ایرلاین ها با اجرای آزادسازی در شرایط کنونی مخالف هستند، اظهار داشت: شرایط فعلی مناسب اجرای این طرح نیست زیرا هنوز در بخش ارزی و اقتصادی به ثبات نرسیدیم.

رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: دولت در آزادسازی قصد دارد که سوبسیدهای بخش حمل و نقل هوایی را قطع کند به این معنا که تمامی هزینه های ما به نرخ آزاد و بین المللی پرداخت شود.

موسوی تصریح کرد: با اجرای این روش، نرخ ها دو برابر افزایش پیدا می کند زیرا هنوز در بخش اقتصادی به رشد و توسعه نرسیدیم و ایرلاین ها با مشکلات ارزی و پرداخت نرخ سوخت و دیگر هزینه ها روبرو هستند.

وی با اشاره به مصوبه مجلس دراین باره، گفت: براساس مصوبه مجلس در ابتدا باید شناورسازی نرخ بلیت اجرایی می شد و پس از آن آزادسازی انجام می گرفت در حالیکه هنوز شناورسازی اجرایی نشده است.

رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه دولت قبلی به آزادسازی اعتقادی نداشت به همین جهت شناور سازی در سال گذشته به اجرا نرسید، گفت: وزیر به ما اعلام کرد که نظرات و پیشنهادات خود را در این باره مطرح کنیم که در حال حاضر مشغول تهیه این طرح ها هستیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵