کد مطلب: 100377
 
۲۱ هزار واحد صنعتی گازدار می شود
 
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت:براساس مصوبه پیشنهادی وزارت نفت و تصویب آن از سوی هیات دولت کار گازرسانی به ۲۱هزار واحد صنعتی در دستور کار قرار دارد و تا سال ۹۸ همه این واحدها گازدار می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت:براساس مصوبه پیشنهادی وزارت نفت و تصویب آن از سوی هیات دولت کار گازرسانی به ۲۱هزار واحد صنعتی در دستور کار قرار دارد و تا سال ۹۸ همه این واحدها گازدار می شود.
به گزارش ایرنا، سعید مومنی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر افزود: براساس مصوبه هیات دولت این واحد های صنعتی تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان از یارانه گاز رسانی بهره مند می شوند.
وی تصریح کرد: برهمین اساس خوشه بندی این صنایع انجام و کار گازرسانی به این واحدهای صنعتی در حال انجام است.
مومنی اضافه کرد: گازرسانی به صنایع افزون براینکه ارزش افزوده خوبی برای کشور دارد در راستای حفظ محیط زیست جایگزین فرآورده های نفتی در این کارخانه ها می شود.
وی با بیان اینکه گازرسانی به واحدهای صنعتی به تولید و اشتغال کمک می کند گفت: در راستای اجرای این مصوبه پارسال ۲هزار واحد صنعتی و امسال نیز بامشارکت بخش خصوصی و بانکها تلاش می شود ۱۲ هزار واحد صنعتی دیگر گازدار شوند.
مومنی افزود: در زمان حاضر یکهزارو ۱۱۰ شهر معادل ۹۷ درصد و ۲۵هزار و ۷۲۰ روستا معادل ۸۱ درصد ( با اجرای پروژه های در دست اجرا به ۹۱ درصد می رسد) و ۸۱ نیروگاه و صنایع عمده از نعمت گاز برخوردار هستند.
وی گفت: با استفاده از تسهیلات بند 'ق ' قانون بودجه بدون استفاده از بودجه عمومی دولت کار توسعه گازرسانی انجام شده است.
مومنی اضافه کرد: تلاش می شود با توجه به بودجه امسال و سال بعد ادامه کار در روستاهای مشمول گازرسانی و بالای ۲۰ خانوار انجام و به پایان برسد.
وی با اشاره به صادرات روزانه ۴۳میلیون مترمکعب گاز گفت: در زمان حاضر صادرات گاز به کشورهای عراق، ترکیه، ارمنستان، نخجوان و آذربایجان درحال انجام است.
وی یادآور شد: باتوجه به اقدامات دولت در راستای بهره برداری از فازهای پارس جنوبی میزان تولید روزانه گاز به ۸۵۰میلیون مترمکعب رسیده است.
مومنی گفت: پارسال مصرف گاز ۲۰۳میلیارد مترمکعب بود این درحالی است که در قبل از انقلاب تنها ۲۴میلیون مترمکعب تولید داشتیم و بخش عظیمی از آن صادر می شد.
وی یادآور شد: ایران رتبه نخست دنیا از لحاظ منابع گازی و توسعه گازرسانی را دارد و ۳۳۱هزار کیلومتر شبکه گذاری، وجود ۱۱ میلیون انشعاب و ۲۲میلیون مشترک دردنیا بی نظیر و گواهی براین مدعاست.
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: با وجود اینکه ایران چهارمین تولید کننده گاز دنیاست ولی با داشتن یک درصد جمعیت جهان سومین کشور مصرف کننده گاز جهان به شمار می رود.
وی تامین مستمر گاز بعنوان انرژی اصلی در بخشهای مختلف خانگی، تجاری و صنعتی را از جمله اولویت های شرکت گاز ایران عنوان کرد و گفت: امروز این سیاست به خوبی اجرا و ۷۰ درصد سبد انرژی کشور مربوط به گاز است.
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر نیز گفت: این استان به واسطه داشتن منابع عظیم انرژی و سایر ظرفیت های دیگر از جمله استانهای خاص به شمار می رود.
مهرداد ستوده افزود: با وجود همه سلیقه های مختلف موجود در استان ولی با یکدلی و همدلی حافظ منافع نظام بوده و برای توسعه استان تلاش می کنیم.
وی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع اظهار کرد: هیچ مسئولی در هیچ جایی حق ندارد با مردم ترش رویی کند.
ستوده قانون محوری و برنامه محوری را از اولویت های مدیریت ارشد استان بوشهر عنوان کرد.
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام با اولویت پروژه های کلیدی و مورد نیاز مردم را از دیگر اولویتهای استان بوشهر معرفی کرد.
ستوده تاکید کرد: برای رساندن مردم به رفاه و آسایش در مسیر اجرای پروژه ها هیچ مانعی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نیز گفت: برنامه ها را براساس سند چشم انداز و استراتژی های شرکت ملی گاز ایران به پیش می بریم.
مسلم رحمانی افزود:همچنین براساس شعار'گازسرآمد' با رعایت اصول و ارزش ها تلاش می شود برنامه های توسعه را به پیش ببریم.
وی یادآورشد:تکریم ارباب رجوع، هوشمند سازی خدمات، توسعه گازرسانی به صنایع براساس شعار سال، نصب سامانه نگهداری و تعمیرات، بلوک بندی شهرهای بوشهر، برازجان و گناوه، ادامه پروژه تعالی سازی سازمانی از جمله دیگر سیاست ها و هدفهای شرکت گاز استان بوشهر است.
در این آیین خدمات غلامعباس حسینی مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان بوشهر تقدیر شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵