داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105570
 
صعود دلار در معاملات جهانی
 
در روزی که اکثر بورس‌های جهانی قرمزپوش شدند، دلار روز خوبی را در برابر همتایان خود سپری کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶

در روزی که اکثر بورس‌های جهانی قرمزپوش شدند، دلار روز خوبی را در برابر همتایان خود سپری کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در معاملات روز دوشنبه، بورس‌های آسیایی در سطح پایین‌تری بسته شدند چراکه رشد اقتصادی بالای آمریکا موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است. تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری رشد ۴.۱ درصدی را تجربه کرده است.

با این حال معامله‌گران آمریکایی برخلاف دونالد ترامپ که این رشد را "معجزه آمریکایی" خوانده بود، کمتر از خود اشتیاق نشان دادند به گونه‌ای که نمادهای توئیتر و اگزون موبیل با کاهش محسوسی در معاملات روبرو شدند و شاخص " داو جونز" با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۵۴۵۱.۰۶ واحد و شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۷ درصد کاهش به ۲۸۱۸.۸۲ واحد رسیدند.

در بورس‌های آسیایی، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس ژاپن تا پایان معاملات اولیه با ۰.۵۸ درصد کاهش به ۲۲۵۸۱.۳۲ واحد رسید. شاخص " تاپیکس" نیز ۰.۲۶ درصد عقب نشست. در چین، شاخص " هانگ سنگ" با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۲۸۷۴۱.۵۴ واحد رسید اما شاخص "شانگهای کامپوزیت" با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۸۸۸.۱۶ واحد رسید. در سیدنی و سئول هم شاخص‌ها کار خود را با کاهش آغاز کردند.

اما در معاملات بازار ارز، دلار به لطف آمار خیره‌کننده اقتصاد آمریکا روز خوبی را پشت سر گذاشت و هر یورو از ۱.۱۶۵۸ دلار به ۱.۱۶۵۳ دلار و هر پوند از ۱.۳۱۰۷ دلار به۱.۳۱۰۲ دلار رسید. هر دلار از ۱۱۰.۹۹ ین به ۱۱۱.۰۵ ین افزایش یافت. هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۱۰ سنت افزایش به ۷۴.۱۹ دلار رسید و نفت "وست تگزاس اینترمدیت" ۲۰ سنت افزایش یافت و به ۶۸.۸۹ دلار در هر بشکه رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵