داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84257
 
ولایتی: دانشگاه آزاد ستاد انتخاباتی نیست
 
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز سه‌شنبه دوازدهم اردیبهشت ماه در سازمان مرکزی دانشگاه بدون حضور دکتر میرزاده رییس وقت دانشگاه آزاد برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز سه‌شنبه دوازدهم اردیبهشت ماه در سازمان مرکزی دانشگاه بدون حضور دکتر میرزاده رییس وقت دانشگاه آزاد برگزار شد.


به گزارش ایسنا، دکتر علی اکبر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه این دانشگاه ستاد انتخاباتی کاندیداها نیست گفت: دانشجویان و اساتید مانند همه مردم در سرنوشت کشور شرکت می‌کنند اما دانشگاه پایگاه این کاندیدا یا آن کاندیدا نخواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: دانشجو به عنوان یک فرد فرهیخته در کشور باید در سیاست بیشترین فعالیت را داشته باشد اما این به این معنی نیست که دانشگاه ستاد نامزدهای انتخاباتی باشد.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از نکات بسیار مهم در زمینه دانشگاه موضوع "فرهنگ" است ادامه داد: گلایه هایی از نابسامانی‌های فرهنگی از دانشگاه می شود اینجا دانشگاه آزاد اسلامی است این اسم باید با مسمی باشد ما اگر در جهت ترویج اسلام اثرگذار نیستیم حداقل خلاف بیین عمل نکنیم.

ولایتی تصریح کرد: با توجه به اینکه این دانشگاه، "دانشگاه آزاد اسلامی" است پس باید فضای اسلامی داشته باشد و دانشگاه در کنار نظام و موید نظام باید باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد می تواند جایگاه بالایی دارد، ادامه داد: دانشگاه آزاد این ظرفیت را دارد که حرف اول را در کشور بزند.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: نکته دیگر مسئله شعبات ما در خارج از کشور است، دانشگاه آزاد اسلامی 12 شعبه در خارج از کشور دارد. این شعب در آن کشورها ایجاد شده تا به مردم آنجا کمک شود، اما باید ببینیم ایجاد دانشگاه در آنجا لازم است یا خیر.

ولایتی با اشاره به توسعه کمی و کیفی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد همانطور که توسعه کمی داشته باید ارتقای کیفی نیز پیدا کند. یکی از ویژگی های دانشگاه آزاد نه در ایران بلکه در دنیا این است که هزینه این دانشگاه توسط مردم ایران تامین می شود.

وی افزود: مردم ایران از غنی ترین تا فقیرترین مردم با پرداخت هزینه تحصیل فرزندانشان هزینه دانشگاه آزاد را تامین می کنند، بنابراین باید مراقبت کرد تا این هزینه به‌جا خرج شود.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مهمترین خدمت این دانشگاه به مردم گفت: مهمترین خدمت دانشگاه به مردم این است که علم را به دورترین نقاط کشور برده است و کار بجایی رسیده که تعداد صندلی های خالی بیش از دانشجویان است.


وی با تاکید بر ضرورت نخبه یابی در کشور اظهار داشت: نکته بسیار مهم این است که در بین دانشجویان دانشگاه ازاد نخبه یابی کنیم و اگر کسی نخبه است و نمی تواند شهریه بپردازد برای او تسهیلاتی قائل شده و یا او را بورسیه کنیم.

ولایتی ادامه داد: چرا باید برخی سفارت‌ها که بعضا بدنام هستند و با ما رابطه سیاسی خوبی ندارند با دانشجویان ما مکاتبه کنند و موجب فرار مغزها شوند در حالیکه ما باید بتوانیم خودمان دانشجویان را بورسیه کنیم.

وی تاکید کرد: برخی از استاتید بازنشسته هستند اما در دانشگاه آزاد کار می کنند. اما باید به فکر آینده هم باشیم . اگر بتوانیم افراد محصل در این دانشگاه را بورسیه کنیم از فرار مغزها جلوگیری خواهیم کرد و همچنین برای آینده دانشگاه کادر سازی می کنیم.

ولایتی در ادامه اظهار کرد: فعالیت فناورانه نیاز به آزمایشگاه دارد و آزمایشگاه نیز نیاز به تجهیزاتی دارد که هزینه آن بسیار سنگین است بنابراین باید در موارد ممکن از هزینه‌هایی که سنگین است جلوگیری شود و صرفه‌جویی انجام گیرد تا بتوانیم فناوری را در کنار علم توسعه دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بیمارستان فرهیختگان باید در حوزه تخصصی و فوق‌تخصصی هم در آموزش و هم درمان بهره‌برداری انجام گیرد. البته این بیمارستان در حال تکمیل است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵