کد مطلب: 82538
 
پیشبینی نفتی وزارت خارجه آمریکا
 
مدیر بخش انرژی در وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه در بغداد گفت که با افزایش نیاز نفتی آمریکا و چین احتمال افزایش جهانی قیمت های نفت وجود دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
مدیر بخش انرژی در وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه در بغداد گفت که با افزایش نیاز نفتی آمریکا و چین احتمال افزایش جهانی قیمت های نفت وجود دارد.
به گزارش ایرنا، «آلن ایر» در نشست موسوم به «انرژی عراق در ۲۰۱۷» که با هدف بررسی آینده اقتصادی و چشم انداز نفت در عراق برگزار شده است ، گفت: با افزایش نیازهای آمریکا و چین به عنوان دو کشور بزرگ مصرف کننده نفت در جهان، احتمال افزایش جهانی قیمت های نفت در آینده وجود دارد.
وی در عین حال از پایبند نبودن روسیه به کاهش سهمیه های نفت که سازمان اوپک از ابتدای سال جاری به اجرا گذاشته است، انتقاد کرد و مدعی شد که روسیه به مصوبات کاهش سهمیه های تولید نفت پایبند نبوده است.
مدیر بخش انرژی در وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد که پرونده انرژی بعد از امنیت در کل جهان در درجه دوم اهمیت قرار دارد.
آلن ایر خاطر نشان ساخت که شرکت های بزرگ آمریکایی به توانمندی های اقتصادی عراق اهتمام ویژه می دهند و برای توسعه این توانمندی ها به ویژه در بخش انرژی برق تلاش می کنند.
وی با بیان اینکه دولت آمریکا در حال حاضر در صدد اولویت بندی برنامه های خود در خاورمیانه است ، گفت که آمریکا همچنان به هم پیمانانش در بخش انرژی پایبند است.
سفیر آمریکا در بغداد نیز در این نشست طی سخنانی گفت که عراق باید در برنامه های توسعه ای خود بر اقتصاد، کشاورزی و صنعت متمرکز شود.
«دوگلاس سیلیمان» افزود که دولتمردان عراق باید طرح و برنامه هایی برای تنوع منابع درآمدی خود داشته باشند و اگر برای نعمت نفت در عراق به صورت صحیح برنامه ریزی صورت نگیرد، این نعمت تبدیل به مصیبت خواهد شد.
سفیر آمریکا در بغداد، دولت عراق را به کاهش اقدامات حمایتی از سوخت فراخواند و گفت که هزینه اقدامات حمایتی از سوخت ، سالانه هشت میلیارد دلار برای دولت عراق است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵