کد مطلب: 44828
 
برخورد کشتی بحرینی با جکت فاز 13 در خلیج فارس
 
یک کشتی تجاری بحرینی با جکت فاز 13 در آبهای خلیج فارس برخورد کرد که موجب آسیب دیدن جکت این فاز شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۹
یک کشتی تجاری بحرینی با جکت فاز 13 در آبهای خلیج فارس برخورد کرد که موجب آسیب دیدن جکت این فاز شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس یک کشتی تجاری بحرینی با جکت فاز 13 در آبهای خلیج فارس برخورد کرد که موجب آسیب دیدن جکت این فاز شد.

یک منبع آگاه در همین رابطه به خبرنگار فارس گفت: برخورد این کشتی با جکت فاز 13 در ساعاتی از شب به دلیل تاریکی و نبود علائم روشنایی و نصب هشدارهای لازم برروی جکت این فاز رخ داده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، همچنین لازم به یادآوری است که در بهمن ماه سال 91 نیز جکت 1850 تنی فاز 13 پارس جنوبی در آبهای خلیج فارس به دلیل شرایط بسیار بد جوی و آب و هوایی،غرق شد.

توسعه فاز 13 پارس جنوبی در اختیار کنسرسیومی متشکل از شرکت های صدرا،پتروپایدار ایرانیان و شرکت مپنا است که پس از خروج شرکت های شل و رپسول از ایران کار توسعه این فاز از میدان گازی پارس جنوبی را را برعهده گرفتند.

با راه اندازی فاز 13 پارس جنوبی می توان روزانه 2 میلیارد فوت مکعب گاز از مخزن پارس جنوبی برداشت کرد که براین اساس می توان گفت روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز شیرین، 1.1 میلیون تن گاز مایع،80 هزار بشکه میعانات گازی و سالانه یک میلیون تن گاز اتان به منظور تحویل به مجتمع های پتروشیمی تولید خواهد کرد.

این فاز دارای 4 سکو به ظرفیت تولید 500 میلیون فوت مکعب گاز و 38 حلقه چاه است. که تا کنون حدود 68 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵