داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105327
 
پاسخ چین به اتهام های ترامپ
 
چین اعلام کرد ارزش یوان به وسیله نیروهای بازار تعیین می‌شود و چین نیازی به تضعیف عمدی پول خود برای تقویت صادرات ندارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
چین اعلام کرد ارزش یوان به وسیله نیروهای بازار تعیین می‌شود و چین نیازی به تضعیف عمدی پول خود برای تقویت صادرات ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، گنگ شو آنگ-سخنگوی وزارت خارجه چین- در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- و استیون منوچین- وزیر خزانه داری این کشور- در خصوص احتمال دستکاری عمدی چین در ارزش یوان گفت قیمت یوان بر اساس مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود و عملکرد اقتصادی خوب چین از آن محافظت می کند.

هنوز نه بانک مرکزی چین و نه دفتر مدیریت ارزی چین حاضر به پاسخگویی به اتهامات آمریکا نشده‌اند. از ابتدای سال جاری تاکنون یوان حدود ۷ درصد ارزش خود در برابر دلار به سبب تشدید جنگ تجاری پکن و واشنگتن و تقویت ارزش دلار از دست داده است.

حدود ۵۰۵ میلیارد دلار کالا از چین در سال ۲۰۱۷ وارد آمریکا شده است و این کشور سال گذشته ۳۷۶ میلیارد دلار بیشتر از صادرات آمریکا به چین، به آمریکا کالا صادر کرد. با این حال در ۵ ماهه نخست امسال طبق آمارهای رسمی دولت آمریکا، ۲۰۵ میلیارد دلار کالا از آمریکا به چین وارد شده است که از کل سال گذشته بیشتر است و کسری حساب جاری دو کشور به ۱۵۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

پیشتر در ابتدای این ماه آمریکا بر واردات ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه اعمال کرد و پس از اقدام متقابل چین، ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از این کالاها را مشمول تعرفه کرد.

آقای گنگ گفت: به آمریکایی‌ها پیشنهاد می‌کنیم خونسردی خود را حفظ کنند و عاقلانه رفتار کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵