کد مطلب: 109224
 
پیش‌بینی افزایش 4.6 برابری تولید LNG روسیه
 
وزارت انرژی روسیه پیش‌بینی کرد: طی سال‌های آینده ظرفیت تولید LNG این کشور از 30 میلیون تن در شرایط کنونی به 140 میلیون در سال افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
به گزارش نکونیوز به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ، وزارت انرژی روسیه پیش‌بینی کرد: ظرفیت تولید گاز LNG این کشور طی سال‌های آینده به ۴.۶ برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت.
الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه، طی سخنانی در مجمع اقتصادی شرقی این کشور گفت: در صورتی که ما پتانسیل‌های کنونی خود را فعال کنیم می‌توانیم ظرفیت تولید LNG را از حجم کنونی ۳۰ میلیون تن در سال به ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون تن در سال افزایش دهیم.
نواک تأکید کرد: افزایش تولید LNG به مسکو این امکان را می‌دهد تا ۱۵ تا ۲۰ درصد بازار جهانی LNG را در دست گیرد.
به گفته وی، وزارت انرژی روسیه به توسعه تولید LNG به عنوان یک گزینه سودآور در حوزه انرژی نگاه می‌کند.
در حال حاضر ۲ شرکت گازپروم و نواتک تنها تولیدکنندگان LNG در روسیه محسوب می‌شوند که به زودی قرار است با توجه به پروژه‌های تولید LNG در شرق دور روسیه که امروز در مجمع اقتصادی شرقی این کشور اعلام شد ۲ شرکت روس‌نفت و اگزون موبیل هم به جمع تولیدکنندگان LNG در روسیه اضافه خواهند شد.
امسال قرار است یک پروژه تولید LNG به ظرفیت ۶.۲میلیون تن در شرق روسیه ساخته شود و با توجه به نزدیک بودن جغرافیایی این منطقه به ژاپن محصولات آن به این کشور صادر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵