داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89982
 
بازگرداندن اعتبار بین المللی ایران
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: ویژگی خاص دولت یازدهم، بازگرداندن اعتبار بین المللی ایران بوده و برای ملتی بزرگ با سابقه ای طولانی و فرهنگی غنی، زیبنده نیست که در صحنه بین المللی توسط دولت ها و افراد کولی به گونه ای دیگر نشان داده شوند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: ویژگی خاص دولت یازدهم، بازگرداندن اعتبار بین المللی ایران بوده و برای ملتی بزرگ با سابقه ای طولانی و فرهنگی غنی، زیبنده نیست که در صحنه بین المللی توسط دولت ها و افراد کولی به گونه ای دیگر نشان داده شوند.


«منصور معظمی» امروز (دوشنبه) در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا تصریح کرد: دولت یازدهم توانست ایران هراسی را از صحنه بین المللی محو کند، در حالی که برخی در گذشته با راه انداختن چیزی به نام «لولو» هزینه های زیادی به کشور تحمیل کرده بودند.
وی با اشاره به سه مورد از وعده های دولت یازدهم در احیای اخلاق، ثبات و آرامش در بازار و تعامل سازنده با جهان، اظهار داشت: در دولت گذشته شاهد رواج و گسترش نوعی بی اخلاقی بودیم، به طوری که دروغگویی، رعایت نکردن مصوبات و مقررات، بی اعتنایی و بی توجهی به قانون به امری عادی بدل شده بود.
به گفته رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ، دولت آقای روحانی تلاش کرد تا این ریل گذاری اشتباه و نادرست را به سر جای اصلی خود بازگرداند و چنین مسائلی کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: امروز تلاش می شود تا هرچیز در مجاری قانونی خود به پیش برود و هرکس بنا به مسئولیتی که دارد، کارهایش را دنبال کند.
معظمی با بیان اینکه اخلاق موضوعی فراتر از این مسائل است، تصریح کرد: اخلاق فرآیندی نیست که بتوان گفت در چهار سال به نتیجه می رسد، زیرا بسیاری رفتارها، باورها و ارزش ها در سال های گذشته به هم ریخته که تغییر آنها زمانبر است؛ در هر صورت به نظر می رسد وضعیت اخلاقی جامعه بسیار بهتر از گذشته شده باشد.
وی در ادامه با اشاره به آمارهای رشد اقتصادی که بهترین مصداق برای بازگشت دوباره آرامش به اقتصاد و بازار است، خاطرنشان کرد: سال 1391 شاهد رشد منفی اقتصادی بودیم، این در حالی است که سال گذشته به مثبت 6.5 درصد رسید، همچنین از رشد منفی 10.5 درصد صنعت در سال 1391 به رشد بیش از 6.5 درصدی در سال گذشته دست یافتیم.
رئیس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه شاخص های مختلف نشاندهنده رشد اقتصادی و توجه به معاش مردم است، ادامه داد: امروز شرایط اقتصادی زندگی مردم در مقایسه با سال های گذشته بهتر شده، اما هنوز با گذشته فاصله وجود دارد و مسئولان باید تلاش کنند تا نظر و خواسته های مردم تامین شود.
معظمی با اشاره به اینکه «حرمت امامزاده را باید متولی آن نگهدارد»، تاکید کرد: این مقام های سیاسی و عالیرتبه کشور هستند که باید شرایط را طوری فراهم کنند تا کسی نتواند حرفی بی پایه و اساس درباره کشورمان بزند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امروز رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی و حتی خود آمریکایی ها اعلام می کنند که جمهوری اسلامی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) پایبند بوده است.
وی گفت: امروز شاهدیم اروپایی ها درباره ایران با آمریکایی ها همراه نیستند و این، بزرگترین موفقیت دیپلماسی دولت آقای روحانی است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر امروز بخواهم به عنوان شهروند به دولت آقای روحانی و عملکردشان امتیاز بدهم، نمره بسیار بالایی خواهد بود و امیدوارم دولت دوازدهم بتواند با بکارگیری وزیران جوان تر، پرکارتر و با انگیزه تر آرامش، رفاه و عزتمندی بیشتری را برای ملت شریف ایران اسلامی به ارمغان آورد.
به گزارش ایرنا، مراسم تحلیف رئیس جمهوری روز شنبه 14 مرداد ماه از ساعت 17 تا 20 درمجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه از مهمانان مراسم تحلیف رئیس جمهوری کشورمان هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵