کد مطلب: 93202
 
پترولیوم هند از آمریکا نفت می خرد
 
پالایشگاه دولتی هندی هندوستان پترولیوم با خرید گرید مارس دارای سولفور بالا در یک مزایده، برای نخستین بار از آمریکا نفت خریداری کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
پالایشگاه دولتی هندی هندوستان پترولیوم با خرید گرید مارس دارای سولفور بالا در یک مزایده، برای نخستین بار از آمریکا نفت خریداری کرد.


به گزارش ایسنا، شرکت ایندین اویل و بهارات پترولیوم هند که هر دو پالایشگاه‌های دولتی هستند از طریق مزایده نفت آمریکا را خریداری کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، هندوستان پترولیوم یک میلیون بشکه نفت مارس را از شرکت ترافیگورا برای تحویل در دسامبر در بندر هندی ویزاگ خریداری کرد.

هند مانند کره جنوبی، ژاپن، چین، استرالیا، تایوان و تایلند نفت آمریکا را خریداری می‌کند. اقدام اوپک در کاهش عرضه، قیمت‌های نفت سنگین ترش خاورمیانه که گریدهای حاوی سولفور بالا هستند را افزایش داده و نفت عرضه شده از مناطق دیگر از جمله آمریکای شمالی را رقابتی‌تر کرده است. پالایشگاه‌های هندی پس از سفر نارندرا مودی، نخست وزیر هند به آمریکا در ژوئن، خرید نفت از آمریکا را افزایش داده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با نخست وزیر هند اظهار کرده بود آمریکا تصمیم دارد فرآورده‌های نفتی بیشتری به هند صادر کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵