کد مطلب: 89161
 
تولید گاز مصر دو برابر می‌شود
 
تولید جدیدترین میدان‌های گاز طبیعی مصر، تولید گاز این کشور را تا سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۰ درصد و تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
تولید جدیدترین میدان‌های گاز طبیعی مصر، تولید گاز این کشور را تا سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۰ درصد و تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داد.


به گزارش ایسنا، طارق الملا، وزیر نفت مصر اعلام کرد میدان‌های ظهر، نیوالکساندریا و نوروس در میان مهمترین پروژه‌هایی هستند که تولید گاز طبیعی را افزایش می‌دهند و به خودکفایی مصر در تولید گاز تا پایان سال ۲۰۱۸ کمک می‌کنند.

تولید این کشور آفریقای شمالی در سال جاری رو به رشد بوده و آمار دولتی نشان می‌دهند تولید به ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در روز رسیده که با تولید گاز از فاز جدید پروژه الکساندرای شمالی شرکت BP، ۰.۷ میلیارد فوت مکعب از سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

اتکا به واردات به منظور تامین نیازهای انرژی، مصر را واداشته برنامه ای را برای پایان دادن به واردات تا سال ۲۰۱۹ اتخاذ کند. مصر بدنبال رشد تقاضای داخلی به همراه افزایش جمعیت و توسعه، جایگاهش به عنوان یک صادرکننده انرژی را از دست داد.

میدان ظهر انی و دو پروژه دیگر تا سال ۲۰۱۹ کمک خواهند کرد تولید گاز تا سال ۲۰۱۹ به میزان ۴.۶ میلیارد فوت مکعب در روز افزایش پیدا کرد. تولید نوروس در سپتامبر سال ۲۰۱۵ آغاز شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵