کد مطلب: 89341
 
تولیدگوگرد با جلوگیری ازآلودگی هوا
 
پالایشگاه ششم پارس جنوبی در پایان سال 94 به مجتمع گاز پارس جنوبی تحویل شد و در این مدت فعالیت‌های متعددی در راستای تولید حداکثری و رسیدن به استانداردهای بین‌المللی انجام داده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱
پالایشگاه ششم پارس جنوبی در پایان سال 94 به مجتمع گاز پارس جنوبی تحویل شد و در این مدت فعالیت‌های متعددی در راستای تولید حداکثری و رسیدن به استانداردهای بین‌المللی انجام داده است.

به گزارش ایلنا، احمد ولی‌پور، سرپرست پالایشگاه ششم پارس جنوبی با بیان اینکه این پالایشگاه از ابتدای تحویل فعالیت‌های مهمی در زمینه محیط زیست انجام داده است، گفت: با راه‌اندازی واحد بازیافت گوگرد تمامH2S تولید شده از گاز تبدیل به سولفور و از ورود آن به هوا جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با این اقدام علاوه بر اینکه از آلودگی محیط زیست جلوگیری می‌شود،روزانه بیش از 400 تن گوگرد نیز تولید می‌شود که باعث ارزش افزوده فراوان است.

ولی‌پور در ادامه به طراحی و خرید سامانه جداسازی روغن و ذرات معلق از پساب خروجی واحد 109پالایشگاه ششم اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور کنترل آلودگی پسابو کاهش میزان COD این طرح توسط همکاران پالایشگاه طراحی و توسط یکی از سازندگان داخلی در حال ساخت است.

سرپرست فازهای 15 و 16 پارس جنوبی افزود: در طراحی ابتدایی برای کاهش COD ناشی از پساب سود دور ریزپیش‌بینی لازم صورت نگرفته بود که ما در پالایشگاه برای رفع آن اقداماتی را آغاز کرده‌ایم و در همین راستا با همکاری دو شرکت داخلی برای طراحی و ساخت گام‌های مهمی برداشته‌ایم.

وی گفت: برای این کار ابتدا یک پایلوت فرآیند مولکولی برای تصفیه سود دور ریز طراحی، ساخته و در سایت تست شد و آلودگی را به میزان بسیار زیاد کم کرد.

به گفته ولی‌پور؛این دستگاه توسط همکاران مهندسی ستاد در حال بررسی است و پس از نصب می‌تواند میزانCOD پساب ناشی از سود دور ریز را به میزان 97.5درصد کاهش دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵