داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 107414
 
تمام حاجیان تا فردا باز می‌گردند
 
سازمان هواپیمایی کشوری جدیدترین آمارها از پروازهای حج امسال را اعلام کرده و همچنین از پایان یافتن عملیات بازگشت حجاج تا فردا (یکشنبه) خبر داده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷

سازمان هواپیمایی کشوری جدیدترین آمارها از پروازهای حج امسال را اعلام کرده و همچنین از پایان یافتن عملیات بازگشت حجاج تا فردا (یکشنبه) خبر داده است.

به گزارش ایسنا، براساس جدیدترین آمارهای ارائه شده تا پایان روز ۲۳ شهریورماه بیش از ۸۱ هزار و ۵۰۰ حاجی به کشور بازگشته‌اند.

با توجه به این‌که بیش از ۸۶ هزار حاجی ایرانی امسال به حج اعزام شده بودند ظرف روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریورماه حدود ۴۵۰۰ حاجی باقی‌مانده نیز وارد ایران خواهند شد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها عملیات بازگشت حجاج تا ۲۵ شهریورماه برنامه‌ریزی شده بود.

آخرین آمارها نشان می‌دهد که ۸۱ هزار حاجی ایرانی به وسیله ۳۰۱ پرواز به ایران بازگشته‌اند که از این تعداد ۱۷۷ پرواز را ایرلاین ایرانی و ۱۲۴ پرواز را ایرلاین صعودی انجام داده است.

در عملیات حج تمتع امسال ۱۹ فرودگاه فعالیت می‌کردند که در میان آنها فرودگاه امام خمینی (ره) با ۸۱ پرواز بیشترین فعالیت را داشته و پس از آن فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد قرار دارد.

در کنار ایران‌ایر، شرکت هواپیمایی قشم نیز بخشی از پروازهای بازگشت حاجیان ایرانی را در سال جاری مدیریت کرد.

پس از فاجعه منا این دومین سالی است که ایران حجاج خود را به عربستان سعودی اعزام می‌کند، در حال حاضر عملیات حج عمره متوقف شده و برنامه خاصی نیز برای از سرگیری آن ارائه نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵