داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 19393
 
مشایی: نامه ای با دو امضا برای رهبری نوشتیم/ کسانی که بهار را عقب می اندازند زمستان بیشتری برای خودشان می خرند
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۴
نکات پرس - مهندس اسفندیار رحیم مشایی در جمع تعدادی از فعالان رسانه که غالبا حامی گفتمان بهار بودند اظهار داشت: مقام معظم رهبری ماه‌ها راجع به اینکه انتخابات امر مهمی است تاکید داشتند و اینکه حماسه سیاسی باید اتفاق بیفتد، مردم باید رای بالایی بدهند، جهان به ما نگاه می کند، رای مردم از نظر امنیت ملی تعیین کننده است، دشمن متوجه ما است و خطر وجود دارد اگر آرا پایین باشد، و همه سلایق سیاسی باید باشند. خب اگر ما نمی آمدیم (و برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام نمی کردیم) چه می شد؟ می شد تابلوی خیلی آشکار ضد ولایت فقیه. مطمئنا می گفتند اینها نیامدند تا جمهوری اسلامی در انتخابات با رای بالایی مواجه نشود. اینها اتهاماتی بود که حتما می زدند.

وی تاکید کرد: باید می امدیم. ما اگر نمی آمدیم افراد دیگری می آمدند. ما می گفتیم می آیند. آنها می گفتند آن افراد دیگر نمی آیند؛ ما اما تاکید داشتیم که (اگر ما نیاییم) آنها می آیند. ما اگر نمی آمدیم با چه بهانه ای می خواستند "آنها" را حذف کنند! (خنده و تشویق حضار)

مشایی ادامه داد: اگر نمی آمدیم می گفتند اینها با هم تبانی کرده اند. می گفتند اینها رفتند کنار که آنها بیایند و الی آخر. و باز اتهام دیگری متوجه ما بود. نیامدنی برای ما در کار نبود. باید می آمدیم. وگرنه من خیلی برای آقای احمدی نژاد استدلال کردم که "ول کنیم!" چرا ول کنیم؟ چون اصلا شرایط ما وجود نداشت.

وی افزود: شما برگردید پاییز. فرض کنید مقام معظم رهبری یک حکم حکومتی داده باشند به اقای احمدی نژاد که شرایط بین المللی حساس است و توطئه در راه است و... اصلا انتخابات را میگذاریم برای دو سه سال بعد و شما فعلا ادامه بدهید. خب از نظر حکومتی می شود و چنین چیزی امکان دارد. حال به نظر شما آقای احمدی نژاد با این شرایط سیاسی کشور می توانست کشور را اداره کند و ادامه بدهد؟! 
مشایی تصریح کرد: مثلا فرض کنید یک نفر از طرف آقای احمدی نژاد (برای انتخابات) می آمد. با توجه به شرایط سیاسی کشور آیا می توانست کار کند؟ نمی توانست.

او اظهار داشت: به نظر من آنهایی که راه را بستند و قفل کردند نمی توانند به این مشی خود ادامه دهند. عقل ما این را می گوید. کشور نیازهایی دارد. کشور به تصمیماتی نیاز دارد. به یک همبستگی و انسجام محتاج هستیم و باید برای این انسجام کمک کنیم.

وی تاکید کرد: هیچ کس هیچ حرف و اقدامی از جانب ما که انسجام جامعه را خدشه دار کند، مشاهده نخواهد کرد. (تحسین حضار) البته صدها اتهام به ما بستند و هر روز هم گفتند. چیزهایی را گفتند که در فکر خودشان بود و حتی ممکن بود برایش برنامه ریزی هم کرده باشند! اما افکار خود را به ما نسبت می دادند! می گفتند آقای احمدی نژاد می خواهد یک حرفهایی بزند و یک کارهایی بکند! یک سی دی هایی منتشر کند و چیزهایی بگوید!

 مشایی ادامه داد: اینها حرفهایی بود که برنامه هایش را خودشان چیده بودند. البته آنها همیشه مشغولند! (خنده حضار) کار دیگری ندارند. کسانی که ظرفیت هایی از خودشان ندارند معلوم است که کارشان همین چیزها است. وگرنه این چیزها و وصله ها به ما نمی چسبد.

وی افزود: بنده شخصا بنای فعالیت سیاسی ندارم. تا انجا که من می فهمم آقای احمدی نژاد هم بنای کار سیاسی ندارد. چون فصل کار سیاسی نیست در کشور. ما دعا می کنیم و کمک می کنیم برای پیشرفت کشور. دعا می کنیم که رهبری ما در این مسئولیت سنگین که دارند بتوانند آنچه را فکر میکنند درست است عمل کنند و اگر کاری هم در این مسیر از ما ساخته باشد، انجام می دهیم. نه کسی را لعنت کردیم و نه کسی را لعنت کردیم. اصلا مهم نیست. اگر ریاست جمهوری و این چیزها برای کسی مهم باشد اصلا نمی تواند بهاری باشد. چه چیزی بهتر از این؟ باری که قرار بود شما ببرید حالا گذاشته اند روی دوش دیگران که آنها ببرند. آیا این بد است؟ نه!

مشایی: نامه ای با دو امضا برای رهبری نوشتیم


او اظهار داشت: گاهی می بینم که در جامعه (به خاطر مسائل و اتفاقات انتخابات و حذف تفکر احمدی نژاد) یکی غصه می خورد، یکی افسوس می خورد، یکی گریه می کند؛ می گویم چرا چنین فکری می کنید. ما که حزب و گروه نیستیم. ما که نیامده بودیم حاکم شویم. به هر حال تلاش خود را (مطابق مسئولیت تاریخی) انجام دادیم.

وی افزود: من به اتفاق آقای احمدی نژاد خدمت مقام معظم رهبری نامه نوشتیم؛ با دو امضا. اعلام امادگی کردیم. از اینکه چنین اتفاقاتی افتاده نیز عدم رضایت خود را اعلام کردیم. ولی حتی این موضوع را در آن شرایط آشکار هم نکردیم تا رهبری تحت فشار قرار نگیرند.

مشایی گفت: بعضی ها به ما می گویند چرا شما (در زمان رد صلاحیت) حرفی نزدید؟ چیزی نگفتید؟ خب چه حرفی باید می زدیم؟ حتی در قانون اعتراض هم پیش بینی نشده! جالب است واقعا! خیلی جالب است! (خنده حضار) حتی چیز قشنگتری رخ داده و گفتند ما اصلا کسی را رد صلاحیت نکردیم که!! (خنده حضار) بلکه احراز نشده. اخیرا هم یک مصاحبه کردند و گفتند "فلانی که اصلا از قبل رد شده بود!!"

او تاکید کرد: ما نه ناراحت هستیم و نه نگران هستیم؛ ما بهاری هستیم. انشاءالله بهاری باشیم. در بهار هیچ کس تنها نیست و تنها نمی ماند.
مشایی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: می خواهم یک مطلب کلی بگویم؛ یعنی اشاره ام به فرد خاصی و جای خاصی نیست. یک روز یکی از اقایان گفت ما به دلیل دفاع از امام، مورد هجمه قرار گرفتیم. گفتم ناراحتی؟ چه چیزی بهتر از این که انسان در مسیر امام، به عشق امام و به خاطر امام چوب بخورد؟ متلک بخورد؛ تحت فشار قرار بگیرد؛ او را سین جیم کنند. چه چیزی بهتر از این؟ البته چنبن کارهایی را اگر با یک انسان انجام دهند، امام ناراحت می شود. ما نمی خواهیم امام ناراحت شود اما ناراحتی امام از بابت چیز دیگری است.

وی ادامه داد: اگر بخواهی جلب نظر معشوق کنی، چه باید کنی؟ باید جلب نظر خدا کنیم. تا فرصت جلب نظر معشوق برای ما فراهم شود و راهی باز شود که ما برای امام خودمان حرف بشنویم، کتک بخوریم، جان بدهیم، آبرو و حیثیتمان را بدهیم. بالاتر از این چیست؟ بهترین و والاترین خواسته و دعا این است که ما بخواهیم در رکاب امام جان بدهیم: والمستشهدین بین یدیه. بالاخره قرار است ما بمیریم. بالاترین مرگ این است که انسان در رکاب امام و در مسیر و راه امام و برای امام جان خود را بدهد.

مشایی تاکید کرد: (به خاطر شرایط ایجاد شده) هیچ نگران نباشید. نگرانی به ایمان صدمه می زند. البته ناراحتی و نگران بودن با هم تفاوت دارد. نگرانی تردید است و ناراحتی یک حس است. کسانی که بهار را عقب می اندازند زمستان بیشتری برای خودشان می خرند؛ عقب انداختن بهار یعنی پذیرش طولانی تر شدن زمستان. هر کسی زمستان بیشتری را بر بشریت تحمیل کند، معلوم است که در کدام صف است.

او افزود: کسانی که برای آمدن بهار دعا می کنند و عمل می کنند، در آمدن بهار سهیم هستند. بالاتر از این در دنیا نمی شود برای انسان نوشت. دعا می کنم خداوند به برکت وجود بهار انسانها، همه ما را بهاری کند، بهاری نگه دارد و بهاری بمیراند. (آمین حضار)

دعا می‌کنیم برای رهبر/ آنها که رد صلاحیتم کردند در برابر خدا جواب خواهند داد

دوستان بدانند که فصل کار سیاسی برای آقای احمدی نژاد نیست. بنده کسی نیستم که کاری بکنم. ایشان فرمانده ماست و ما همان پایین پایین ها سربازی می کنیم. ما دعا می کنیم برای کشور و برای رهبر.

 مهندس اسفندیار رحیم مشایی در جمع تعدادی از فعالان رسانه که غالبا حامی گفتمان بهار بودند اظهار داشت: (با رد صلاحیت و حذف ما در انتخابات) هیچ اتفاقی نیفتاده. خواست خداوند و تدبیر الهی خیلی مهم است. البته نمی خواهم بگویم آنهایی که ما را رد صلاحیت کردند، کار درستی کردند. بعدا معنای حرفم این درنیاید! (خنده حضار) آنها به مسئولیت خودشان عمل کردند و در برابر خدا هم جواب خواهند داد اما ما مسئولیتی نداریم.

وی افزود: الان هم ما بنا نداریم هیچ فعالیت سیاسی بکنیم. دوستان بدانند که فصل کار سیاسی برای آقای احمدی نژاد نیست. بنده کسی نیستم که کاری بکنم. ایشان فرمانده ماست و ما همان پایین پایین ها سربازی می کنیم. ما دعا می کنیم برای کشور و برای رهبر. ما دعا می کنیم برای هر کسی که دلش برای این مملکت می سوزد. واقعا دعا می کنیم. چون نگاه ما یک افق دیگر است. همه اش قرار نیست که آدم رییس باشد. همه اش قرار نیست که انسان، نفر اول باشد.

مشایی همچنین در ابتدای این نشست درباره ظهور و بهار صحبت کرده بود: هیچ وقت با مباحث فرعی از اصل بهار غافل نمانید. ظهور یک اتفاق لحظه ای نیست؛ هرجند در روایت آمده است که ظهور دفعتا انجام می شود؛ یعنی امام یک جایی بفرمایند "منم! آمدم. من قیام کننده هستم." یعنی یک لحظه است. ولی ظهور یک لحظه نیست بلکه یک فرایند بزرگ است؛ یک جریان بالنده و یک رشدی است و مقدماتی دارد که باید فراهم شود. بهار انسانی که امام است مرحله به مرحله است. بنابراین جهان باید شایستگی پیدا کند.

مدیریت و حکومت در سرعت حرکت به سمت بهار تاثیر می‌گذارد


وی افزود: ما اکنون در زمستان هستیم. بهار بعد از زمستان است. ما به سمت بهار هستیم. سرعت رسیدن به بهار در اختیار انسانهاست. و به انتخاب انسانهاست. هشت سالی که در مسئولیت دکتر احمدی نژاد گذشت، ببینید که نام امام چه قدر در دنیا و جامعه ما منتشر شد. حس نسبت به امام چه قدر واقعی تر شد. محبت به امام چه قدر وسعت پیدا کرد. باور به امام چه قدر نسل های ما عمیق تر شد. بنابراین مدیریت و حکومت مهم است، قدرت و امکانات مهم است. خب اگر ما امکانات را در مسیر دیگر ببریم... (چه می شود؟).

مشایی ادامه داد: فرصت سازی خیلی مهم است. علما و شخصیت های دینی ما همه یک جور عمل نکرده اند؛ بعضی ها برای امام خیلی بیشتر زحمت کشیده اند. بعضی ها نسبت به ساحت مقدس امام حساسیت بیشتری داشتند و نقش آفرینی آنها هم بیشتر بود. امروز هم همینطور است. ما می توانیم خیلی کارهای خوب بکنیم. اما کار برای امام و مستقیما برای امام و به نام امام و برای ترویج فرهنگ انقلابی و ناب امام، خیلی اثرگذارتر است.

او گفت: بشریت برای اینکه از زمستان فرار کند باید به سمت بهار برود. این به عملکرد بستگی دارد اما نهایت کار، بهار است. یک فصل بیشتر در انتظار بشریت نیست. ما به سمت بهار می رویم.

گفتنی است در پایان این نشست، هدیه ای از سوی فعالان رسانه ای حامی گفتمان بهار به مهندس اسفندیار رحیم مشایی اهدا شد.Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵